Bike and Ski Bakajda závodí a připravuje Pohár města Bakova

B&S Bakajda

Závodní sezóna bakovského cyklistického klubu Bike and Ski Bakajda je nyní uprostřed léta v plném proudu. Dospělí závodníci se v její první polovině zaměřili na tři tradiční akce v blízkém okolí.  

Třetí květnovou neděli to byl stále oblíbenější cyklomaraton Bezdězská 50, na jehož start se postavilo celkem 15 členů bakovské formace. Nejlepší výsledek v silné konkurenci více než 600 bikerů zaznamenal letos Jan Kysela, který obsadil velmi pěkné celkové 30. místo. V soutěži družstev se tým Bike and Ski Bakajda umístil na rovněž  velmi solidní páté příčce.

Předposlední červnový víkend vyrazili členové Bike and Ski Bakajda do dvou sportovních klání. Jedním z nich byl již téměř legendární triatlon Dřevěný muž, konající se tradičně v nedalekých Příhrazích. Zde na trati 800m plavání, 105km kolo a 12 km běh dosáhl nejlepšího výsledku Oldřich Kysela.

Současně se 3 závodní dvojice zúčastnily oblíbeného orientačního závodu Ruská ruleta, který opět nalezl své zázemí na Farmě Ptýrov. V tomto zajímavém závodě se nejlépe z členů bakovského týmu umístila dvojice Daniel Sedláček, Petr Šulc, která obsadila 10. místo v kategorii Maxim.

Vedle dospělých závodníků se Bike and Ski Bakajda velmi intenzívně věnuje dětem a mládeži. V dresu bakovského klubu závodí Radim Zeman, David Šulc, Tereze Vaníčková, Václav Brzobohatý a Jakub Šulc.

Radim Zeman (9let) se zaměřuje na závody Dětského MTB Spinfit Cupu a po pěti odjetých závodech tohoto sedmidílného seriálu je zatím na průběžném 7. místě v kategorii do 10 let, když soupeří se závodníky většinou o jeden rok staršími.

David Šulc (11let) se rovněž systematicky účastní Spinfit Cupu a je průběžně na 4. místě v kategorii mladší žáci,  rovněž mezi závodníky až o rok staršími, když se mu podařilo v seriálu dosáhnout již jednoho vítězství. David dále letos poprvé pravidelně objíždí závody nejvyšší české série – Českého poháru. Závodí na velmi obtížných tratích v kategorii starších žáků, tedy s chlapci až o 3 roky staršími. V silné konkurenci, kdy se na start jednotlivých závodů staví až 60 mladých bikerů, mu po třech závodech patří průběžné 39. místo. Stejnou příčku také obsadil na Mistrovsví ČR v Bedřichově.

Tereza Vaníčková (13let) dělí svou závodnickou pozornost mezi Spinfit Cup, celostátní seriál Kolo pro život a rovněž Český pohár. Ve Spinfit Cupu jí patří druhá průběžná příčka v kategorii starších žákyň, přičemž se v průběhu seriálu stále zlepšuje a v závěrečných dvou závodech by mohla útočit i na nejvyšší příčku. V seriálu Kolo pro život je zatím rovněž druhá, avšak s reálnou šancí na vítězství v kategorii do 13 let. V Českém poháru je v silné konkurenci kategorii starších žákyň na průběžném 11. místě, když také závodí vesměs s dívkami o rok staršími.

Novým členem bakovské bikové formace se v letošním roce stal Václav Brzobohatý (15let). Vašek pilně trénuje a sbírá závodnické zkušenosti. Pravidelně objíždí závody celostátní maratonské série Kolo pro život a trpělivě sbírá body do celkového hodnocení, ve kterém mu patří vynikající průběžné 3. místo v kategorii kadetů do 16 let. Vašek se také může pochlubit 3. místem v kategorii juniorů v součtu výsledků závodů Author 50 Českým rájem a Bezdězská 50.

Jakub Šulc absolvoval velmi intenzivní zimní přípravu, avšak poté byl na více než tři měsíce vyřazen zdravotními potížemi z tréninkového a závodního kolotoče. Nyní již opět naplno trénuje a připravuje se na druhou polovinu sezony, ve které se zúčastní zejména zbývajících závodů Českého poháru a samozřejmě také domácího Emerge Česká pojišťovna Poháru města Bakova nad Jizerou, který se letos uskuteční ve dnech 13. - 14. září.

Přípravy na již osmý ročník tohoto největšího závodu horských kol pro děti a mládež v ČR jsou nyní v plném proudu. Zázemí nalezne závod opět v bakovském volnočasovém areálu. Pořadatelé, členové sdružení Bike and Ski Bakajda a jejich příznivci, připravují na letošní rok akci, které zachová osvědčený model z předchozích let, ale představí také několik novinek. Hlavní osou programu opět budou cross country závody po děti a mládež ve věku 1 – 18 let, zpestřené o již tradiční a velmi atraktivní MTB Sprint a závod smíšených štafet. Jednou z novinek bude zařazení rodiče jako jednoho z členů štafety mladší věkové kategorie, od kterého si pořadatel slibuje další zatraktivnění tohoto klání. Opět bude fungovat i škola kola Tomáše Truntschky a nejmenší závodníci ocení pohádkové putování, které  již poněkolikáté připraví učitelky z bakovské mateřské školy. Mnozí příchozí jistě ocení půjčovnu kol značky Author, která budou zdarma k dispozici během celého dne. I tentokrát  bude ve vybraných kategoriích vyhlášen „mistr Bakova“, tedy Bakovák, který se nejlépe umístí v silné konkurenci závodníků z celé ČR. Výsledky Poháru Bakova budou letos premiérově započítávány také do již výše zmíněného Spinfit Cupu, seriálu, jehož jednotlivé díly jsou situovány do okolí Liberce, do Bakova a Prahy.

 Nejvýznamnější novinkou je rozšíření sportovního programu i na páteční odpoledne. Již od 16 hodin začne na závodní trati společný trénink všech zájemců vedený jedním z nejúspěšnějších českých bikerů a trenérů současnosti Milanem Spěšný, který se stará i o přípravu vynikajícího reprezentant Ondřeje Cinka. Poté bude od 18 hodin následovat vložený závod dospělých závodníků, kteří si bodu moci porovnat své síly na trati připravené na hlavní sobotní závod.

Tým pořadatelů věří, že se stejně jako v minulých letech podaří připravit den plný pohodového sportování a srdečně zve všechny bakováky k účasti!

Petr Šulc

Bike and Ski Bakajda

B&S Bakajda

B&S Bakajda

 
B&S Bakajda

B&S Bakajda

 
B&S Bakajda

B&S Bakajda

 
B&S Bakajda

B&S Bakajda

 
 
30.7.2013 14:30:21 | přečteno 1827x | magdalena.bulirova
load