Představení DS Tyl poprvé na Zvířeticích!

Divadelní představení na Zvířeticích

V pátek 12. 8. 2016 večer proběhlo historicky první divadelní představení ochotnického spolku DS Tyl na zřícenině zámku Zvířetice.

 

Zájem o divadlo byl skutečně enormní, a tak bylo zcela vyprodáno již 3 týdny před představením. Na místě bylo možné ještě zakoupit lístky bez nároku na připravené sezení, ale kdo si přinesl vlastní, o zážitek rozhodně nepřišel.

Pokud jste někdy zažili divadlo pod širým nebem, možná jste udělali stejnou zkušenost jako já. A to tu, že má nezaměnitelné osobité kouzlo a trochu jinou příchuť než klasická „prkna, která znamenají svět“. Předpovědi počasí se různily naprosto diametrálně, takže ve vzduchu visela již několik dní trocha adrenalinu z toho, že počasí se možná nevejde do našich očekávání a nebude to tak úplně „vlahý letní večer“. Ale to k věci prostě patří. Člověk se tím alespoň trénuje v přístupu „ber věci tak, jak jsou“. A tak i přesto, že si s námi počasí trochu pohrálo, na 200 lidí zhlédlo krásnou komedii Manželství až za hrob.

Vděčíme za ni nejen bakovskému ochotnickému spolku DS Tyl, ale i Městu Bakovu nad Jizerou, které nám umožnilo tuto akci uspořádat. Diváci mohli zjistit, co všechno ještě nevědí o manželství a partnerských vztazích, bavili se výborně a to i ti, kteří představení viděli již v minulosti. Protože co si to nepřiznat, kdo umí, ten umí - herci byli jedním slovem úžasní a skalní fanoušci si je vždycky rádi najdou. Navíc se ukázali jako mistři improvizace a uměli využít i chvilkovou nepřízeň počasí ve svůj prospěch, a tak naprostým právem sklidili velký aplaus.

Protože se představení ukázalo jako divácky úspěšné, rádi bychom ho zařadili i v další sezóně. A možná, že bude časem zřícenina Zvířetice známá svou divadelní tradicí.

Všem hercům, divákům a lidem, kteří se podíleli na realizaci akce, velice děkujeme.

Za tým TIC Zvířetice
Lenka Jeníčková
22.9.2016 10:50:58 | přečteno 395x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load