Město už zná své první „Sportovce roku 2015“ !

poháry pro vítěze

V pátek 1. dubna se na jevišti v sále Radnice neodehrával žádný divadelní kus a ani nemohl, protože tam byly na stolech vyrovnány poháry z keramické dílny ve Zvířeticích společně s diplomy, květinami, knihami PhDr. Vladimíra Bednáře a dárkovými taškami.

Když se pak v 17:00 hodin rozezněla sálem Linkova slavnostní fanfára, obecenstvo zpozornělo. Ale to už se na plochu připravené arény rozeběhli s velkým elánem kluci a holčičky z „Berušek“ vedených Mgr. Jitkou Brychovou a všem přítomným ukázali, že pohyb je jim vlastní. Podmanivé tóny známých písniček se sportovní tématikou je provázely celým jejich vystoupením. Předváděli gymnastiku, fotbal, cyklistiku, cvičili jak o život a když se na závěr svého vystoupení všichni chytili za ramena a rozvlnili se v rytmu známé písně britské skupiny Queen - We Are The Champions (Jsme šampióni), mnohým přítomným se v očích objevily slzy.

Byl to krásný začátek slavnostního podvečera, ve kterém v průběhu programu nebylo o dojetí nouze! Vyhlašovali se totiž vítězové historicky 1. ročníku ankety „Sportovec roku 2015 města Bakov nad Jizerou“. Nominováno bylo celkem 38 sportovců (týmů) v 8 kategoriích.

Podle scénáře pak měl následovat úvod moderátora Míly Masopusta s představením hostů a programu. Všechno však bylo jinak a diváci (i pořadatelé) se nestačili divit. Na jeviště vběhl malý Fanda Masopust, představil se a oznámil, že programem bude provázet on a hned začal.

Šlo mu to dobře a sklidil úvodní potlesk. Jeho vystoupení však vzápětí přerušil Masopust starší, který svázaný lanem a s roubíkem v ústech vběhl na jeviště, začal nezbedného synka honit po pódiu a pak se s pomocí starosty města Radima Šimáně z pout dostal. Kluci Masopustovi tím vystoupením zase dostali nás všechny - byl totiž apríl.

Pak už se ale začal doopravdy naplňovat scénář večera. Moderátor přivítal starostu města, naše sportovní hosty, kterými byli reprezentantka ČR v rychlobruslení - olympionička Kateřina Novotná, bývalý reprezentant ČR a nyní i trenér v cyklokrosu Václav Ježek z Mladé Boleslavi a ligový fotbalista FK Mladá Boleslav, s bakovskými kořeny Jan Kysela. Těm všem byly předány květiny a upomínkové dárky.

Moderátor samozřejmě nezapomněl přivítat ani nominované sportovce, kteří už s napětím seděli na vyhrazených místech v sále, ani diváky v něm.

Napětí stoupalo a čekalo se na první výsledky. Všichni si ale museli ještě chvilku počkat, protože arénu zaplnily malé roztleskávačky z naší mateřské školky v černých tričkách, modrožlutých sukních a s pompony ve stejných barvách předvedly sportovcům, jak umí fandit a povzbuzovat sportovní týmy jako opravdové profesionálky. Však si za to vysloužily také dlouhý potlesk, který patřil i paním učitelkám, které se dětmi výstup nacvičovaly.

(Protože výsledky a průběh ankety jsou zveřejněny v samostatném článku, zmíním se jen o umístění na prvních třech místech).

Po našich malých roztleskávačkách už následovalo to, co bylo očekáváno, tj. vyhlášení prvních dvou kategorií – „legenda“ a „veteráni (nad 50 let)“. Těmto kategoriím, resp. sportovcům předával ceny starosta města Radim Šimáně. Ve svém slavnostním proslovu poblahopřál všem nominovaným, poděkoval za organizaci ankety, poděkoval za účast sportovním hostům i přítomným divákům v sále s tím, že věří, že se jedná o první, ale ne poslední ročník ankety.

A přišlo vyhodnocení:

Umístění v kategorii „ legenda“:

 1. Tregl Vladimír hokej - fotbal (nejstarší oceněný)
 2. Koudelka Vladimír - atletika
 3. Pospíšil Jiří - cyklokros

Umístění v kategorii „veteráni“:

 1. Stejskal Luboš - tenis (nejstarší aktivní sportovec)
 2. Zemanovič Daniel - tenis
 3. Bartoš Josef - fotbal, cyklistika

Po předání cen a dlouhém potlesku publika uvedl moderátor další číslo programu - vystoupení mažoretky Anetky Kirschlägerové. Ta v krásném úboru ve svém vystoupení převedla, jak to umí s hůlkou roztočit! Přítomní jen zírali a tajil se jim dech, když hůlku vyhazovala vysoko do vzduchu a následně ji při tanci chytala. Její vystoupení se jí vydařilo, dařilo se jí i na Mistrovství Evropy, kde obsadila 17. místo. I ta byla oceněna potleskem přítomných.

Nutno také podotknout, že v naší anketě byla nejmladší nominovanou sportovkyní.

Program běžel dál představením prvního hosta - rychlobruslařky Kateřiny Novotné. Drobná, štíhlá a tmavovlasá dívka v rozhovoru s moderátorem prozradila, že pochází z Benátek nad Jizerou, dříve byly její prioritou short tracky (krátké dráhy), nyní již trénuje ve skupině trenéra Nováka s Martinou Sáblíkovou a dalšími jeho svěřenkyněmi na dlouhých tratích a že by ráda dále dosahovala výborných republikových i mezinárodních sportovních výkonů. Budeme jí držet palce!

Byla to právě Katka Novotná, která předávala poháry a další ceny našim nejmladším nominovaným v kategoriích „žáci do 15 let“ a „junioři do 21 let“.

Jak to dopadlo v těchto kategoriích?

Umístění v kategorii „žáci do 15 let“:

 1. Šulc David - cyklistika, cyklokros
 2. Zenam Radim - duatlon, běh na lyžích
 3. Kirschlägerová Aneta - mažoretka

Umístění v kategorii „junioři do 21 let“:

 1. Brzobohatý Václav - triatlon, cyklistika, běh
 2. Šulc Jakub - cyklistika
 3. Melich Miroslav - zápas, kickbox.

Po předání cen mladým sportovcům nastoupily na jeviště cvičenky zumby, které vede Drahomíra Dohnalová. Děvčata starší i ty nejmladší v úborech růžovočervené barvy předvedla své umění za rytmické hudby ve vysokém tempu a nevypadala, že by se při tom tak moc zapotila. Prostě jsou už trénované, umí to a i je ocenil potlesk publika.

Druhého hosta Václava Ježka mnohým přítomným (zejména cyklistům) nemusel moderátor ani moc představovat. Znám je totiž nejen jako vynikající cyklista, v posledních letech dosahuje úspěchy zejména na tratích Autor Cupu, ale také jako trenér mladoboleslavských mladých cyklistů.

Proto bylo ctí pro další kategorii, když jim předával ceny.

Umístění v kategorii „ senioři do 50 let“:

 1. Bláha Lukáš, DiS - fotbal
 2. Buriánek Vojtěch - triatlon
 3. Hendrich Zdeněk - cyklistika

Umístění v kategorii „hendikepovaní“:

 1. Koudelka Vojtěch - atletika.

Potom zazněl sálem waltz a své taneční číslo předvedl i jeden z nominovaných Vít Domorád se svou taneční partnerkou Simonou Tejcou a nutno říci, že i oni si potlesk za své krásné vystoupení skutečně zasloužili.

To už se pomalu blížil konec plánovaného programu a vyhodnocení posledních dvou kategorií, kterými byli „týmy“ a „trenér - cvičitel“.

Předtím ale starosta města sám jako bývalý fotbalista vyzpovídal našeho posledního hosta, Honzu Kyselu. Pro mnohé v sále to byl kamarád, pro ty starší syn bakovského fotbalisty Jana Kysely, pro ty nejstarší vnuk Václava Kysely - prostě fotbalista Bakovák. Dozvěděli jsme se, že v současné sice sedí na střídačce pro zranění svalu, ale sportovních plánů do budoucna se nevzdává a my mu budeme držet palce!

Byl to také on, kdo rozdal ocenění v posledních dvou kategoriích:

Umístění v kategorii „týmy“:

 1. TJ Sokol Bakov n. J. , starší žákyně - národní házená
 2. SDH Bakov n. J. , sportovní tým - požární sport
 3. SK Bakov n. J. , starší žáci - fotbal

Umístění v kategorii “trenér - cvičitel“:

 1. Mgr. Brychová Jitka - všestrannost
 2. Resl Jan - fotbal
 3. Hemzal Zdeněk - národní házená.

Janem Kyselou byly tedy předány poslední poháry, diplomy, květiny a další upomínkové předměty, ale na programu bylo ještě poslední vystoupení, a to oddílu karate pod vedením Luboše Kolumpka a jeho dcery Katky.

Na jeviště nastoupili v bílých kimonech, mladší i ti starší, kluci i holky, s pásky různých barev a předvedli jak karate, stejně jako drtivá většina ostatních bojových umění dbá stejně tak na cvičení těla, jako i na cvičení ducha. Určitě se jim podařilo, protože i oni odcházeli z pódia za potlesku.

Pak už se jen moderátor té sportovní show rozloučil s přítomnými v sále, poblahopřál oceněným sportovcům, poděkoval vystupujícím, popřál krásný zbytek večera a byl konec.

Říká se, že konec dobrý, všechno dobré. Já věřím, že tomu tak bylo i 1. dubna na Radnici.

Ti, kteří se umístili na stupních vítězů, měli určitě radost, ti kteří na ně nedosáhli, byli možná trochu zklamaní. Všichni jsou to ale dobří sportovci a tak vědí, že ve sportu i v životě výhra střídá prohru a že se nemá nic předem vzdávat. Osobně jsem přesvědčena, že oni to určitě nevzdají a tak možná ti, kteří se neumístili na prvních místech letos, mohou na nich být příště. Důležité je, že se město dozvědělo o tom, kolik vynikajících sportovců v různých sportech tady vlastně máme, jaké mají úspěchy doma i v zahraničí a že na ně můžeme být pyšní.

Já všem fandím a držím palce!

Jaroslava Čermáková

P.S. Více fotografií najdete faceboku

Vyhlášení 1. ročníku nafotil Pavel Bajer

poháry pro vítěze

poháry pro vítěze

 
poháry a diplomy pro vítěze

poháry a diplomy pro vítěze

 
zahájení starostou města, Radimem Šimáně

zahájení starostou města, Radimem Šimáně

 
moderátor Fanda

moderátor Fanda

 
moderátoři Fanda a Míla

moderátoři Fanda a Míla

 
Žáci do 15 let

Žáci do 15 let

1.David Šulc, 2.Radim Zeman, 3.Aneta Kirchschlägerová
 
Junioři do 21 let

Junioři do 21 let

1.Václav Brzobohatý, 2.Jakub Šulc, 3.Miroslav Melich
 
Dospělí do 50 let

Dospělí do 50 let

1.Lukáš Bláha, 2.Vojtěch Buriánek, 3. Zdeněk Hendrich
 
Veteráni nad 50 let

Veteráni nad 50 let

1.Luboš Stejskal, 2. Daniel Zemanovič, 3. Josef Bartoš
 
Hendikepovaní

Hendikepovaní

Vojtěch Koudelka (cenu přebírá otec)
 
Týmy

Týmy

1.TJ Sokol Bakov nad Jizerou - starší žákyně, 2.SDH Bakov nad Jizerou - sportovní tým, 3.SK Bakov nad Jizerou, starší žáci
 
Trenér - cvičitel

Trenér - cvičitel

1.Jitka Brychová, 2.Jan Resl, 3.Zdeněk Hemzal
 
Legenda

Legenda

1.Vladimír Trégl, 2.Vladimír Koudelka, 3.Jiří Pospíšil
 
starosta města Radim Šimáně

starosta města Radim Šimáně

 
hosté večera

hosté večera

 
Jan Kysela

Jan Kysela

 
Kateřina Novotná

Kateřina Novotná

 
Václav Ježek

Václav Ježek

 
doprovodný program

doprovodný program

 
doprovodný program

doprovodný program

 
doprovodný program

doprovodný program

 
doprovodný program

doprovodný program

 
doprovodný program

doprovodný program

 
doprovodný program

doprovodný program

 
doprovodný program

doprovodný program

 
doprovodný program

doprovodný program

 
 
5.4.2016 15:09:14 | přečteno 904x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load