Sportovec roku - galerie nominovaných

sportovec 2015

Milí sportovci a sportovní fandové! Již 10.3.2016 bude spuštěno hlasování v anketě Sportovec roku 2015 Města Bakov nad Jizerou. Seznamte se již nyní s galerií nominovaných!

Představujeme Vám galerii sportovců, kteří byli v jednotlivých kategoriích veřejností jmenováni a nominační komisí podle stanovených pravidel „Pravidel“ vybráni, k boji o Vaše hlasy v anketě „Sportovec roku 2015 města Bakov nad Jizerou“.  

Vzhledem k tomu, že nominovaných bylo nejvíce v kategorii „Žáci do 15 let“, učinila komise výjimku a k hlasování místo 5 vybrala 8 dětí.

Sportovce Vám představujeme nejen jménem, ale i fotografií a krátkým medailonkem každého z nich. Snažili jsme se stručně vystihnout osobnost a úspěchy každého z nich na sportovním poli. Někdo má úspěchů více, někdo méně, ale to určitě nesnižuje jejich kvalitu a šanci na vítězství při hlasování. Věříme, že představení jednotlivých uchazečů o místa na stupních vítězů je pro Vaši informaci dostačující. Teď už bude záležet jen a jen na Vás, kterému ze svých favoritů v jednotlivé kategorii dáte hlas.

Vyhlášení vítězů proběhne v pátek 1. dubna 2016 od 17:00 hod. na sále Radnice.

Hlasování - Sportovec roku města Bakov n. J. 2015 bude spuštěno 10.3.2016

ŽÁCI DO 15 LET

 

Kirchschlägerová Aneta (2006)

mažoretka

kirchschlagerova, obrázek se otevře v novém okně

Anetka je naše slavná mažoretka, přestože to asi nevíte. A protože v Bakově mažoretky nemáme, trénuje Anetka s Pomněnkami v Kosmonosech. S tímto dětským twirlingovým týmem se zúčastnila Mistrovství ČR, které holky vyhrály. V disciplíně sólo s rekvizitami v dětské kategorii získala 3. místo a tím vybojovala postup na ME v Itálii. Tam obsadila v této disciplíně 17. místo. Dalším loňským Anetiným úspěchem bylo vítězství v Lomnici nad Popelkou v twirlingu v disciplíně povinná hudba. Anetka také ráda maluje a hraje na klavír.

Koukal Petr (2000)

tenis

koukal, obrázek se otevře v novém okně

V historickém konte xtu je Petr nejúspěšnějším tenistou bakovských mládežnických kategorií. Na mistrovství ČR dosáhl na 45. místo v mladších žácích a na 38. místo ve starších žácích. Nyní v kategorii dorostenců mu patří 137. místo. Zároveň pomáhá družstvu dospělých k udržení ve 2. třídě krajského přeboru.

A loňské výsledky? Ve čtyřhře dospělých: 2 x 1. místo, 2 x 2. místo, 5 x 3. místo. Ve čtyřhře dorostenců: 5 x 1. místo, 1 x 2. místo, 2 x 3. místo. Petr je také nejlepším dorostencem v hale. Trénuje téměř denně a velmi intenzivně, aby se zdokonalil v tenisové hře a mohl hrát co nejdéle. Běhá, plave, jezdí na kole, posiluje. Studuje gymnázium, poté by se rád dostal na VŠ.

Melicharová Helena (2003)

sjezdové lyžování

melicharova, obrázek se otevře v novém okně

Sotva se Helenka naučila chodit, postavila se na lyže a hurá z kopce dolů. Už jí to vydrželo dodnes, proto není divu, že v loňském roce vybojovala krásné 5. místo v prestižním poháru Amer Fun Cup. Jako jednička Středočeského kraje byla nominována na Zimní olympijské hry dětí a mládeže 2016. Hela má ráda kočky a boloňské špagety, vyrábí krásné šperky z fimo hmoty, ráda by se v dospělosti stala trenérkou. Teď zatím chodí do sportovní školy a věnuje se i ostatním sportům, kromě lyží má ráda i brusle a kolo. Jejím snem je účast na skutečné olympiádě.

Resl Jan (2000)

fotbal

resl ml, obrázek se otevře v novém okně

Honza je talentovaný fotbalista po svém otci. V 15 letech byl oporou zadních řad dorostu. Na podzim 2015 si odbyl premiérově i nominaci za tým dospělých, které překvapil svou fyzickou připraveností. V Honzovi mají bakovští fotbalisté obrovský potenciál, rozhodně nám má ještě co dokázat. Vždyť jako žák prošel ligovým FK Jablonec. Že bychom ho za pár let viděli hrát v dresu jeho oblíbené Chelsea?

Honzu sporty baví obecně - hraje futsal za FK Mladá Boleslav, lyžuje, hraje PC hry (sportovní i strategické), studuje na osmiletém gymnáziu a budoucnost zatím neřeší.

Stránská Natálie (2001)

plavání

stranska, obrázek se otevře v novém okně

Jako ryba ve vodě se cítí Natálka v bazénu. Nejraději plave prsa. V přeboru Středočeského kraje byla 4 x první, 3 x druhá a 2 x třetí. Na mistrovství ČR obsadila na tratích 100 m a 200 m krásné 17. a 18. místo.

Na mezinárodních závodech ISM v Berlíně si vyplavala skvělé 18. místo. Natálka kromě plavání zkouší všechny možné sporty a také ráda a moc hezky maluje.

Až ještě trochu povyroste, chtěla by pracovat s dětmi.

Šulc David (2002)

cyklistika, cyklokros

sulc david, obrázek se otevře v novém okně

V roce 2015 dosáhl David svých dosud největších úspěchů. Během roku se zúčastnil celkem 47 cyklistických závodů v cyklokrosu, na horských i silničních kolech. Nejvíce si považuje 2. místo v celkovém pořadí Českého poháru v cyklokrosu a bronzové medaile z Mistrovství ČR v cyklokrosu. Na horských kolech skončil na pěkném 11. místě na Mistrovství ČR horských kol a na 12. místě v celkovém pořadí celostátního Českého poháru horských kol. Jako člen reprezentace ČR v kategorii do 15 let na Mistrovství Evropy horských kol v Grazu dosáhl na 60. místo v konkurenci 120 bikerů. Do reprezentačního výběru se probojoval i pro rok 2016.

V náročném mezinárodním etapovém silničním Závodě míru obsadil v konkurenci 110 jezdců 24. místo!

Na regionální úrovni získal David několik medailových umístění v krajských mistrovstvích a především titul Mistr Středočeského kraje v cyklokrosu v kategorii starší žáci. Váží si i titulu Mistr Bakova na horských kolech (Pohár města Bakova).

V roce 2016 plánuje studovat s co nejlepšímu výsledky na osmiletém gymnáziu, pilně trénovat a neustále se zlepšovat, aby mohl dobře reprezentovat své město, sportovní oddíl a ČR.

Zahrádková Viktorie (2000)

tenis, atletika, běh na lyžích

zahradkova, obrázek se otevře v novém okně

Viki je všestrannou sportovkyní, nejraději má tenis, kopanou, atletiku a běh na lyžích, také byla vyhlášena dvojnásobným sportovcem bakovské ZŠ (2014, 2015). V loňském roce vybojovala v konkurenci středoškolských závodnic krásné 2. místo v přespolním běhu. V Žákovském běhu Bakovem byla 4. ZŠ reprezentovala v Poháru Rozhlasu (atletika - zejména běhy) a v kopané (Coca - Cola Cup). Pravidelně běhá Jizerskou 25 v rámci Jizerské 50, kde skončila v obrovské konkurenci na 164. místě. V tenise jí patří 22. místo v krajském žebříčku dorostenek, 206. místo v celostátním. V Silvestrovském běhu Mladou Boleslaví doběhla třetí. Je také krajskou přebornicí starších žaček v běhu na lyžích. Ráda by se stala záchranářkou.

Zeman Radim (2004)

duatlon, běh na lyžích

zeman, obrázek se otevře v novém okně

Radim od 6 let navléká dres týmu Bike and Ski Bakajda a jeho doménou je cyklistika, duatlon, běh a běžky. Vloni absolvoval 18 tuzemských závodů, kde se 8 x umístil na stupních vítězů - 2 x 1. místo (Peklo severu, Duatlon Kytlice), 3 x 2. místo (NightRun Hr. Králové, Author Bezděz, Mikulášský běh Brada), 3 x 3. místo (Peklo severu 2 a 5, Duatlon Břehy. Má za sebou i Kolo pro život, MTB Liberecký pohár, Jizerskou mini 50 a spoustu dalších závodů. Radim hrál 7 let hokej za BK Ml. Boleslav, 5 let fotbal za místní SK, 6 let šachy a nyní se pustil ještě do florbalu. Ve volných chvílích provětrává koloběžku, in line brusle, snowboard a občas si „zapaří“ hry na PC.

JUNIOŘI DO 21 LET

 

Brzobohatý Václav (1998)

triatlon, cyklistika, běh

brzobohaty, obrázek se otevře v novém okně

Vašek byl vždy všestranným sportovcem. Už si velmi úspěšně vyzkoušel plavání (3. místo na MČR na 100m polohově + 50m kraulem), 2 roky se věnoval modernímu pětiboji, hájil (stejně jako jeho otec) branku bakovských házenkářů. Nakonec se přes cyklistický klub Bike and Ski Bakajda dostal k závodům horských kol a triatlonu. Během dvou let se vypracoval mezi triatlonovou špičku v republice.

V roce 2015 reprezentoval svůj oddíl na 28 závodech v ČR i v zahraničí. A tady jsou jeho loňské úspěchy, soustřeďte se, je toho dost.

První místo získal na Author bezdězská 50 v kat. junior, první byl i v celkovém pořadí Pojizerského triatlonu. Stal se dorosteneckým mistrem ČR v terénním triatlonu i duatlonu, je vícemistrem ČR v zimním triatlonu, ve své kategorii vyhrál Český pohár XTERRA v terénním triatlonu. V Českém poháru v olympijském sprint triatlonu (přestože ho dělá pouhý rok) skončil na úžasném 4. místě. Tím si také vybojoval místo v juniorské reprezentaci České triatlonové asociace.

Obrovské zkušenosti Vašek nabyl na mistrovství světa na Sardinii v cross triathlonu. Obsadil skvělé 10. místo! Jen 6 min. za vítězem.

Vašek studuje na osmiletém gymnáziu, rád cestuje, zajímá ho historie a největším snem je (jak jinak) účast na olympijských hrách.

Kolumpková Kateřina (1996)

karate

kolumpkova katerina, obrázek se otevře v novém okně

Katka je členkou oddílu karate od jeho založení v roce 2004. Jak sama Káťa říká: „Náš oddíl nebyl založen jako sportovní oddíl (neúčastníme se soutěží), ale jako oddíl kde se člověk naučí být zodpovědný, naučí se bránit sebe a své blízké a naučí se kontrolovat, co dělá. Pokud se žák chová uctivě nejen k sobě, svému trenérovi, ale i svému okolí a stává se odpovědným, jsou to naše největší úspěchy. “ Je majitelkou černého pásu (1. dan). Také trénuje děti v Bakově nad Jizerou a v Debři a v Mladé Boleslavi vede kroužek bojových sportů a sebeobrany. Studuje na ŠAVŠ v Ml. Boleslavi, ve volném čase se věnuje svým zvířecím miláčkům Zakovi, Rockymu a Piškotovi. Má ráda výtvarné umění - víme, že krásně maluje a kreslí a ráda chodí na muzikály.

Melich Miroslav (1999)

zápas, kickbox

melich, obrázek se otevře v novém okně

Míra již 6 let 3 x týdně v Debři trénuje brazilien jiujitsu a grappling, na semináře jezdí do Prahy, ale i do Vídně. Je čtyřnásobným mistrem České republiky a medailistou na evropském šampionátu v těchto sportech. Vloni získal modrý pásek, což znamenalo vstup mezi dospělé. V kategorii junior získal 1. a 3. místo na Mistrovství ČR v grapplingu a 3. místo na Mistrovství Evropy v brazilian jiujitsu. Kromě sportu mu zbývá čas i na slečny a facebook.

Pospíšilová Kateřina (1996)

agility, flyball

pospisilova katerina, obrázek se otevře v novém okně

Káťa v naší anketě soutěží v agility a flyball. Agility se věnuje od roku 2008 a o dva roky později přidala flyball. Asi se ptáte, o čem ty sporty jsou? Oba tyto sporty jsou se psem. Agility je parkur, kde pes překonává překážky např. kruh, tunel, slalom… člověk a pes tím pádem tvoří tým. Oproti tomu flyball je psí štafeta, kde jeden tým tvoří 4 členné družstvo (4 psi a 4 lidé). Pes má za úkol překonat 4 skokové překážky, odrazit se od bo xu, který mu vystřelí míček a s ním pak běží zpět. Každý den se má člověk dozvědět něco nového, no a vidíte, už to máme pro dnešek splněné :)

V současné době vlastní 2 border kolie – Bessi a Fly. Občas si půjčuje od mamky ještě hovawartku Lexu. Mezi jejich největší úspěchy minulého roku patří ve flyballu: 2. místo v celoročním poháru, 6. místo v 1. divizi na Mistrovství Evropy, nominace na Kynologa roku 2015. V agility: postup do elitní kategorie LA3 s Lexou a s Fly přestup do LA2. Káťa studuje na TU v Liberci rekreologii.

Šulc Jakub (1996)

cyklistika

sulc jakub, obrázek se otevře v novém okně

Kuba se cyklistice věnuje od 4 let, až do svých 16 ji kombinoval s ledním hokejem. V roce 2015 se soustředil na závody horských kol, které doplnil lyžařskou Krkonošskou 70. Je členem Bike and Ski Bakajda.

V roce 2015 absolvoval velmi náročný přechod z kategorie juniorů do kategorie Elite, kde soupeří s předními českými i zahraničními profesionály.

Dosáhl výborných výsledků v závodech horských kol na národní i mezinárodní úrovni. Nejvíce si váží nominace do reprezentace ČR do 23 let SP horských kol v Novém Městě na Moravě. V tvrdé konkurenci 140 jezdců dosáhl 100. místa.

Významné je pro Jakuba 9. místo v mezinárodním závodě kategorii Elite v Linci, které mu vyneslo první body do celosvětového žebříčku Mezinárodní cyklistické federace. Velkým zážitkem byla účast v závodě Pražské schody po boku bikových hvězd. A další úspěchy? 7. místo v Mistrovství ČR horských kol v kategorii do 23 let, resp. 20. místo v kategorii Elite + do 23. Výborné je i 19. místo v mezinárodním poháru ČR horských kol kat. Elite na velmi náročné trati v Peci pod Sněžkou, 2. místo v otevřeném Mistrovství Jihočeského kraje horských kol v kategorii Elite a samozřejmě 3. místo v domácím Poháru města Bakova.

Mezi Kubovy nejbližší cíle patří vedle studia na strojní fakultě ČVUT co nejlepší umístění v Akademickém mistrovství ČR a případně reprezentace na Akademickém mistroství světa v roce 2018.

DOSPĚLÍ DO 50 LET

 

Bláha Lukáš, DiS. (1976)

fotbal

blaha, obrázek se otevře v novém okně

Kdo z bakovských sportovců by neznal Lukáše Bláhu! Fotbalista tělem i duší, který by pro klub dýchal. Od dětství byl stadion a hrací plocha je jeho druhým domovem a s merunou snad chodil i spát. Lukáš je prostě šéf, správce, trenér, fotbalista a kamarád v jedné osobě. Nepostradatelný základ obranné čtveřice, který se i ve svém vyšším fotbalovém věku může měřit s mladšími protihráči. Nedělá mu problém hrát vlevo či vpravo, jeho levačka je stejně kvalitní jako pravačka. Svým fotbalovým uměním přispěl i k výsledkům klubu v r. 2015. Srdcař, který se těžko smiřuje s porážkou a tlačí partu k co nejlepším výkonům.

Buriánek Vojtěch (1978)

triatlon (zejména XTERRA)

burianek, obrázek se otevře v novém okně

Triatlon patří k těm nejtěžším sportům a závody Xterra (terénní triatlon) vůbec. Je to individuální sport zahrnující tři disciplíny - plavání, jízdu na kole a běh, které je nutné absolvovat v těsném sledu. Bakovský Vojta Buriánek je všestranný sportovec, který je díky svým vynikajícím a stále stoupajícím výkonům dobře znám nejen v ČR ale i v zahraničí. Pravidelně se zúčastňuje domácích i zahraničních triatlonů a reprezentuje rok co rok přímo ukázkově! Jak se mu dařilo v loňském roce? Přímo ukázkově!

Za úžasné 1. místo na Světovém poháru Xterra v Prachaticích (kategorie 35 - 40 let) byl nominován na nejtěžší triatlonový světový závod Xterra na Hawaii. V Českém poháru Xterra v kategorii 30 - 40 let obsadil celkově pěkné 2. místo. Na Mistrovství světa na Sardinii v kategorii do 40 let předvedl skvělý výkon a obsadil krásné 16. místo.

Domorád Vít (1993)

standardní tance

domorad, obrázek se otevře v novém okně

Pohledný Bakovák, který už od svého raného dětství pluje ladně po tanečním parketu. Za svou dlouhou taneční kariéru vystřídal několik tanečních partnerek, získal množství různých ocenění, postupoval do vyšších a vyšších výkonnostních tříd a se svou současnou partnerkou Simonou Tejcovou se protancoval do nejvyšší výkonnostní třídy M (mezinárodní). Rok 2015 byl pro něj velmi úspěšný, ale posuďte sami:

8. místo na MČR ve standardních tancích

vicemistr ČR Showdance 2015 ve standardních tancích - nominace na MS pro rok 2016 v Číně

5. pár ČR ve světovém žebříčku WDSF

úspěšná reprezentace ČR na mezinárodních soutěžích doma i v zahraničí.

Hendrich Zdeněk (1981)

cyklistika (MTB, enduro)

hendrich, obrázek se otevře v novém okně

O tom, že je Bakov líhní výborných cyklistů, cyklokrosařů a triatlonistů svědčí fakt, že i další z nominovaných, Zdeněk Hendrich, se řadí mezi ty nejlepší z nejlepších. Je dobrý jak v kopcích, tak ve všech ostatních kategoriích a soutěžích, do kterých se přihlásí. Že je kolo jeho životní láskou, svědčí jeho výborné výkony a umístění téměř vždy na medailových místech i v r. 2015. Jejich výčet je velký a tak vybíráme jen některé z nich:

Author 50 Český ráj (maraton) 1500 startujících - 18. místo celkově 5. v kategorii 30 - 40 let

Bohemia maraton - Nový Bor - Haven MTB Series (maraton) - 4. místo celkově 1. v kategorii 30 - 40 let

Garda BIKE Maraton - Extrema 90 km, 3900 m převýšení (maraton - Itálie) 350 startujících - 64. místo celkově, 58. v kategorii 30 - 40 let

Author 50 Bezděz (maraton) 850 startujících - 3. místo celkově 1. v kategorii 30 - 40 let

Pražské schody - VIP kategorie - 3. místo

ČEZ Bike Prague Maraton 550 startujících - 8. Místo

MTB Trilogy - nejtěžší etapový závod v Č - 3. Místo Enduro kategorie.

Honc Jaroslav (1980)

tenis

honc, obrázek se otevře v novém okně

Jeden ze stálých pilířů bakovského tenisového klubu. Tenisu se věnuje už od dětství a je dobrý hráč jak individuální, tak i oporou svých spoluhráčů při čtyřhře.

Ve dvouhře si vedl v roce 2015 z bakovských tenistů nejlépe, když se v krajském žebříčku umístil celkově na 35. příčce ve své kategorii a celostátním žebříčku pak dosáhl na pěkné 223. místo. Na turnajích ve čtyřhře získal 2 x 1. místo, 2 x 2. místo a 6 x 3. místo. Ve dvouhře pak 1 x 1. místo a 3 x 3. místo.

VETERÁNI NAD 50 LET

 

Bartoš Josef (1953)

fotbal, cyklistika

bartos, obrázek se otevře v novém okně

Příslušníci starší generace si jistě dobře pamatují na výborné výkony brankáře SK Bakov nad Jizerou - Josefa Bartoše. Fotbalový nadšenec, který strávil hodně let v brance místního fotbalového klubu ani dnes na něj nezanevřel. V rámci zimního soustředění aktivně běžkaří s našimi fotbalisty a podává stále dobré výkony. Jeho další láskou je kolo, na kterém denně dojíždí za příznivého počasí do zaměstnání a pravidelně se účastní klubem pořádaného vícedenního putování na kole po Jizerských horách.

Stejskal Luboš (1936)

tenis

stejskal, obrázek se otevře v novém okně

I v jeho letech ho můžete vidět od jara do podzimu ve sportovním oblečení a s raketou v ruce. Tenisový nadšenec, jeden z hlavních pilířů LTC v době minulé i současné, stále dobré výkony podávající, to je Luboš Stejskal. A také i ve svém věku stále aktivní tenista na okresní úrovni, který navíc byl a stále je trenérem mladé generace. Je členem družstva, které v okresní soutěži tenistů obsadilo v kategorii 60+ 1. místo, a nutno říci, že tam byl nejstarší, což je úctyhodný výkon. Pro informaci musíme připomenout, že je vůbec nejstarším aktivním sportovcem v této galerii. Jeho dalším velkým koníčkem je zahrada a chov králíků.

Záhorbenský Jaroslav (1963)

šachy

zahorbensky, obrázek se otevře v novém okně

Šachy se staly jeho velkou životní láskou. Jaroslav je nadšený a dlouholetý člen, jedna z opor šachového oddílu TJ Sokol Bakov nad Jizerou. Dlouhodobě podává výborné výsledky v mistrovských i individuálních soutěžích. Je členem II. ligového družstva šachistů a své umění předává i mladým kolegům. Je také stálým dopisovatelem do Bakovska, ve kterém podává informace o sportovních výsledcích bakovského šachového oddílu.

Zemanovič Daniel (1948)

tenis

zemanovic, obrázek se otevře v novém okně

Krásně upravené a spravované tenisové kurty LTC Bakov nad Jizerou v Podstráních jsou především zásluhou jejich správce a současně výborného tenisty Daniela Zemanoviče. Ten stále předvádí své umění a dobře reprezentuje oddíl v kategorii nad 60 let na okresní úrovni.

Je členem družstva, které v okresní soutěži tenistů obsadilo v kategorii 60+ první místo. Současně je trenérem mládeže a dobrým organizátorem turnajů LTC, které náš tenisový klub pořádá.

HENDIKEPOVANÍ

 

Koudelka Vojtěch (1981)

atletika

koudelka, obrázek se otevře v novém okně

Bakovský rodák, který se, ač zdravotně hendikepovaný, dostává stále více do povědomí sportovní veřejnosti svými výbornými výkony. V současné době sice závodí za AC Mladá Boleslav, ale našemu městu přesto dělá dobré jméno a je v něm dobře znám.

Vojtěch je mnohonásobný mistr světa a Evropy dialýzovaných a transplantovaných atletů na tratích 400 a 800 metrů. Ale ani dlouhé tratě mu nejsou cizí.

Jeho sportovní úspěchy jsou velmi bohaté, ale největšími úspěchy roku 2015 jsou právě tituly mistra světa na tratích 400 a 800 m ze světového mistrovství v Argentině.

TÝMY

 

SDH Bakov nad Jizerou - sportovní tým, požární sport

hasici, obrázek se otevře v novém okně

Členy sportovního týmu SHD jsou Pavel Kertézs, Lukáš Bígl, Jan Pelech, Lukáš Honc, Dalibor Honc, Jan Kertézs, Jan Zeman a Jaroslav Žďánský. Tito „praví chlapi“ soutěží v rámci okrsku i v Boleslavském poháru. Každoroční výzvou je pro ně velmi fyzicky náročný Katusický železný muž a oni tu hozenou rukavici pravidelně zvedají.

Úspěchů mají mnoho, tak jen ty nejvýznamnější:

 • Dlouholhotecký pohár - 3. místo
 • Memoriál Josefa Dvořáka v Bakově n. J. - 1. místo
 • Memoriál Jaroslava Husičky, Březovice - 1. místo
 • Hasičský útok Dobšín Kamenice - 1. místo
 • 1. ročník noční soutěže, Bakov n. J. - 3. místo
 • Sukoradský pohár – 2. místo
 • Noční soutěž v Kosořicích – 2. místo
 • 130. výročí založení spolku v Hrdlořezích - 1. místo
 • Bítouchovské nasávání – 2. místo

Ale nejen požárním sportem žijí hasiči. Jsou stále připraveni, aby zachraňovali naše životy a majetek.

SK Bakov nad Jizerou, fotbal - starší žáci

starsi zaci SK Bakov, obrázek se otevře v novém okně

Tým starších žáků pod vedením trenéra Jana Resla skončil v minulé sezóně na skvělém 2. místě v krajské 1. A třídě (přičemž poslední půlrok s bilancí 8 výher, 2 remízy, žádná prohra). O stříbro se zasloužili: Franko Marcinko, Tomáš Hulinský, Lukáš Culek, Josef Reichelt, Jan Říha (hrával za MB a MH), Tomáš Vitmajer (dříve MB), Jan Resl (hrával za MH, Jablonec), Ondřej Prokůpek, Petr Žák, Petr Kotrman, Jan Hrabánek, Václav Štučka, Matěj Boček, Jan Turek, Daniel Adam. Hráči jako jediní dokázali porazit suverénního vítěze soutěže FC Mělník.

Domácí skvěle obsazený Memoriál Václava Oplta přinesl klukům cenné skalpy - výhra nad ligovým Jabloncem 3:0 a výhra na penalty s juniorkami Sparty Praha

Tenisové družstvo dospělých

tenisove druzstvo dospelych, obrázek se otevře v novém okně

Družstvo dospělých hrálo v sezoně 2015 s sestavě: Jaroslav Honc (1980), Jan Knápek (1980), Petr Koukal (2000), Jan Kohoutek (2000), Roman Hašek (2000), Jiří Uhlíř (1984), Viktorie Zahrádková (2000), Veronika Malá (1977), Nicole Franetta (2000). V této omlazené sestavě s řadou patnáctiletých dorostenců a dorostenek dosáhlo ve II. třídě Stč. kraje na pěkné 5. místo, které zaručuje pohodlně setrvání v soutěži i na další sezonu. Toto družstvo jako jediné porazilo vysoce favorizovaný Český Brod B, který nakonec postoupil do vyšší soutěže 6:3 na zápasy. Dále porazili Mnichovo Hradiště B 7:2 a Poděbrady B 6:3. Podlehli jsme Starému Kolínu 4:5, Kolínu 1:8 a dalšímu favoritu skupiny Čelákovicím 3:6. Hráči podávali během celé sezony skvělé výkony, hráli všechna utkání naplno a místy se i překonávali.

Tenisové družstvo seniorů

tenisové druzstvo senioru, obrázek se otevře v novém okně

Toto družstvo potvrzuje známý fakt, že člověk je tak starý, na kolik se cítí. Posuďte sami. Tito pánové zvítězili v okresní soutěži družstev nad 60 let:

 • Ladislav Cibulka (roč. nar. 1949)
 • Luboš Stejskal (1936)
 • Vladimír Mašek (1946)
 • Jaroslav Malina (1950)
 • Daniel Zemanovič (1948)

Muži trénují 2 x týdně, hrají okresní soutěž v kategorii nad 60 let systémem 2 x dvouhra a 1 x čtyřhra. Daniel Zemanovič a Luboš Stejskal trénují žáky. Gratulujeme a klobouk dolů! Možná bychom se divili, kolika o mnoho let mladším tenistům by to „natřeli“.

Tak na kolik se, pánové, cítíte?

TJ Sokol Bakov nad Jizerou, národní házená - starší žákyně

hazena starsi zakyne, obrázek se otevře v novém okně

Naše házenkářky začínaly svou sportovní kariéru v sezóně 2011/12 ještě jako mladší žačky. Od té doby vyhrály, co mohly, a nadále o body bojují už jako starší žákyně a vzhledem ke snadným vítězstvím ve své kategorii, i ve vyšší kategorii - dorostenecké - a to v této sestavě: Eva Pilbauerová, Adriana Kovářová, Aneta Škodová, Martina Bartoňová, Barbora Vančurová, Lucie Nevyhoštěná, Tereza Nitschová, Veronika Burianová, Andrea Balounová a Veronika Syrová.

Úspěchů mají mnoho, tak jen ty největší: již 3 roky neprohrály! Naše město reprezentují na Mistrovství ČR (semifinále), 1. místo ve Středočeském kraji drží již 3 roky, téměř celý tým byl vybrán do výběru Středočeského kraje v rámci Superpoháru mládeže, aktuálně jsou první jak starší žákyně, tak dorostenky.

Velkou oporou je kapitánka týmu Terka Nitschová – naše nejlepší střelkyně, 2. nejlepší útočnice na MČR, nejlepší hráčka oblasti.

Holky se potkávají i mimo hřiště - na běžkách, na vodě, zajímají se samozřejmě o módu a kluky. Bakovské házenkářky jsou ozdobou každého turnaje. A to nejen svými skvělými výkony.

TRENÉR - CVIČITEL

 

Brychová Jitka, Mgr. (1974)

všestrannost

Brychova, obrázek se otevře v novém okně

Oblíbená usměvavá učitelka a sportovkyně Jitka, kterou můžete spatřit pohybovat se po městě výhradně na kole, stojí už 16 let v čele TJ Sokol Bakov n. J., největší bakovské sportovní organizace.

Už dlouhých 18 let vede oddíl všestrannosti pro děti 5 - 11 let, kam se všichni chodí hlavně vyblbnout, vyřádit, unavit a nenásilně získat základy obratnosti a fyzické kondice, aby se dále mohli profilovat v konkrétních sportech. V roce 1997 obnovila fungování volejbalového oddílu. Bez ní si nelze představit téměř žádnou sportovní (a nejen tu) ve městě; tu zpívá s Beruškami a Krákorkami, pomáhá při organizaci různých závodů ve městě, sama organizuje pochody pro všechny a svým elánem, kamarádstvím a nadšením pro věc stmeluje ve městě sportovce malé i velké.

Hemzal Zdeněk (1957)

národní házená

hemzal, obrázek se otevře v novém okně

Zdeněk je dlouholetým trenérem mladších a starších žáků národní házené

Mladší žáci loni ve Středočeském oblastním přeboru skončili třetí a starší žáci tamtéž čtvrtí. Má dlouhodobé úspěchy mládeže na Mistrovství ČR a Poháru ČR.

Zdeněk je přísný trenér s pevnými zásadami. Kdo někdy pracoval s „puberťáky“, tak ví, jak moc náročná práce to je. Zdeněk má rád legraci, dokáže trénink odlehčit.

Ve svém volném čase rád jezdí na in-line bruslích, můžete ho spatřit na kanoi.

Kolumpek Luboš (1970)

karate

kolumpek, obrázek se otevře v novém okně

Luboš v roce 2004 spoluzakládal v Bakově oddíl karate. Karate začal cvičit kvůli svým dětem Kateřině a Martinovi. Trénovat začínal postupně od získání vyšších pásů. Po dvanácti letech úspěšně složil zkoušky na 1. dan. Nyní vede tréninky s dcerou i synem a dalšími trenéry každé úterý, kde s karatisty pilují techniku. Práce na pozici trenéra i jednatele ho naplňují a je pro něj odměnou, pokud jeho svěřenci vydrží a dosáhnou vlastních úspěchů. Ve volném čase (aby si odpočinul od manažerské funkce ve firmě Delphi) rád jezdí na kole, sjezduje a běžkaří. Luboš je prima chlap, kterého mají všichni svěřenci v oblibě.

Maryška Jaroslav (1965)

fotbal

maryska, obrázek se otevře v novém okně

Jarda jako aktivní fotbalista hrál za Novou Ves, Bakov n. J. a Mn. Hradiště. O Jardovi jeho bývalí spoluhráči a fotbaloví kamarádi tvrdí, že je nekompromisní trenér, výborný stratég, kovaný slávista, který jako fanoušek nemá v lásce samozřejmě Spartu a jako trenér tým z Bělé pod Bezdězem. S trenérskou prací začal ve 37 letech s „áčkem“, které během 5 let posunul do krajské I. A třídy, pak si odkočil k dorostu a teď už je zase u dospělých. V minulé sezóně přivedl A - tým před brány vyšší krajské soutěže. A jen jedno nepovedené utkání rozhodlo o tom, že kluci nepostoupili do I. A třídy.

Resl Jan (1975)

fotbal

resl, obrázek se otevře v novém okně

Honza v minulé sezóně ukončil šestiletou misi jako trenér mládeže a konec byl opravdu sladký. Tým starších žáků dokázal stmelit a namotivovat k úspěchu, který Bakov v této kategorii dlouho nezažil. Jako trenér dokáže kluky pořádně „sjezdit“, ale za poctivý výkon umí pochválit. Pro mladé fotbalisty je obrovským vzorem a je to „pan trenér“. Kromě fotbalu zvládá na vysoké úrovni spoustu dalších sportů. Asi o něm nevíte, že je mistrem ČR a vítězem Čes. poháru ve futsalu se Slavíkem Bakov, fotbalově zářil v Dobrovici, přes 10 let hrál za Bakov stolní tenis a 2 roky hokej, hraje i tenis, squash, badminton, lyžuje na běžkách i sjezdovkách.

LEGENDA

 

Koudelka Vladimír (1955)

atletika

koudelka, obrázek se otevře v novém okně

Bakovský půlmaratón, který letos odstartuje, bude mít pořadové číslo 33. A nelze si ho představit bez jeho dlouholetého a zapáleného spolutvůrce, organizátora i závodníka Vládi Koudelky. Bakováci ho vzpomínají zejména, jak pobíhá po náměstí, organizuje, řídí a uděluje pokyny a pak se svlékne do sportovního a vyráží na trasu půlmaratónu. V době své nejvyšší výkonnosti reprezentoval ČR v maratónu a za výsledky se opravdu stydět nemusel! V současné době předává své zkušenosti a sportovní um jako trenér atletického klubu AC Mladá Boleslav, kde působí taktéž jako funkcionář.

Byla by chyba nepřipomenout, že je organizátorem nejen bakovského závodu, ale také Mnichovohradišťské pětadvacítky a Pojizerského krosu.

Pospíšil Jiří (1973)

cyklokros

pospisil, obrázek se otevře v novém okně

Je radost popisovat sportovní výkony jedné z našich nominovaných legend - Jiřího Pospíšila. Zapálený cyklokrosař a v současné době také podnikatel patří k nejlepším sportovcům, kteří se do našeho města přiženili a zasloužili se o jeho zviditelnění. Jeho největší sláva se odehrávala sice již před více než deseti lety a dříve, ale v době jeho mládí patřil k světovým juniorským hvězdám v cyklokrosu a později nejenom jako junior získával jeden mistrovský titul za druhým. Jeho sportovní kariéra začala v r. 1991, kdy získal v dorostenecké kategorii titul Mistr ČR v cyklokrosu. V tomtéž roce pak ještě na MSJ v Coloradu v USA v časovce družstev 4. místo, na MSJ v cyklokrosu v Nizozemsku 2. místo, 1. místo v Závodu míru mládeže a své úspěchy v tomto roce dovršil 1. místem na MČR dorostu v časovce jednotlivců. Jak to šlo dál?

V r. 1995 se na MS U23 v Eschenbachu stal Mistrem Evropy.

V  letech 1996, 1999 a 2002 se stal Mistrem ČR v cyklokrosu, v r. 2001 obsadil na MČR v Táboře 5. místo.

V r. 2003 – Český pohár celkově 1. místo

MS v Itálii – 9. místo

SP celkově 7. místo.

Během své kariéry celkově startoval 14 x na MS v řadě za sebou.

Prückner Jaroslav, Ing. (1954)

atletika

pruckner, obrázek se otevře v novém okně

Vysoký, štíhlý, prošedivělý a vousatý, takový je bakovský rodák z Rybního Dolu – Ing. Jaroslav Prückner. Sportovec, který je aktivní prakticky celý svůj život a výborné výkony podává i nyní ve vyšším věku.

Během své kariéry je úspěšný ve vytrvalostních závodech doma i v zahraničí. Je výborným chodcem na ultravytrvalostních tratích.

Drží 15 nejlepších československých rekordů v různých letech a věkových kategoriích, navíc je držitelem dvou rekordů absolutních. O jeho vitalitě, vytrvalosti a sportovním duchu svědčí i výsledky dosažené v r. 2015, ke kterým je nutno poblahopřát: 1 x vítězství a 3 x umístění v první desítce v mezinárodních závodech, překonaný čs. rekord na 6 dní chůze v kategorii nad 60 let (524 km 275m).

Tento výkon je platný též jako běžecký rekord této kategorie.

Šimon Jaroslav (1937)

fotbal, hokej

simon, obrázek se otevře v novém okně

Ten, kdo byl fandou bakovského fotbalu a hokeje ve druhé polovině 20. století, zbystří při jménu Jaroslav Šimon. Bezpochyby se mu vybaví vynikající a výrazná osobnost těchto druhů sportu.

V mladších letech nejdříve vynikající hráč kopané, výborný střelec standardních kopů, skvělý spoluhráč, kamarád v kabině i na hřišti. Později trenér, který se snažil předat své zkušenosti mladším generacím, funkcionář fotbalového klubu a v neposlední řadě i ten, který se o areál stadionu dobře staral.

Trégl Vladimír (1933)

lední hokej, fotbal

tregl, obrázek se otevře v novém okně

Příslušníci starší generace si dobře pamatují sportovce tělem i duší, člena Slavoje - Lokomotivy Bakov nad Jizerou, Lokomotivy Liberec, Spartaku Mladá Boleslav a Spartaku Benátky nad Jizerou - Vladimíra Trégla. Vzpomínají na jeho sportovní nadšení, bojovnost a snahu podat vždy co nejlepší výkon. Právě vysoká (špičková) výkonnost, velká všestrannost a vytrvalost z něj udělala sportovce, který byl aktivním až do 45. roku svého věku.

Během své hokejové sportovní kariéry získal mnoho různých cen a titulů, ale asi nejvyššího ocenění se mu dostalo u příležitosti 100 let existence boleslavského hokeje - stal se. 4. nejlepším hokejistou HC Mladá Boleslav. Zapáleným fandou hokeje, fotbalu a tenisu je Vladimír Trégl dodneška.

Hlasování - Sportovec roku města Bakov n. J. 2015 

8.3.2016 20:53:26 - aktualizováno 8.3.2016 23:14:39 | přečteno 3918x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load