Připravujeme pro Vás jarmark

Jarmark
  • 29. srpna 2021 „Posvícenský jarmark“ na náměstí v Bakově nad Jizerou

Na jarmarku nebude chybět pódium s programem. Děti se mohou těšit na pohádky, dospělí na příjemnou hudbu. Podrobněji Vás budeme informovat v červencovém vydání měsíčníku Bakovsko, na plakátech a na webových stranách města.

Pro zajímavost jsme se trochu „ponořili“ do depozitáře muzea a vyhledali fotografii toho, jak vypadal jarmark v našem městě před válkou, počátkem 30. let minulého století. Pan doktor Bednář ve své knize Stezkami domova píše:

„Bože, co všechno musely hospodyňky před posvícením stihnout: nakupovat, péct, vařit, uklízet a přitom nezapomenout navštívit nějaký zvlášť pěkný sváteční program. Bývaly výstavy, posvícenská muzika, sportovní zápasy, v kopané a házené, promenádní koncert i známé atrakce, jako řetězový kolotoč, lochneska, houpačky, střelnice, kolo štěstí. Přicházeli i potulní muzikanti nebo se objevil aspoň flašinetář, který zpíval své odrhovačky a baladické písničky na nejrušnějším místě. Tak tomu bylo ještě před válkou.“

Těšíme se, že se na konci prázdnin na náměstí sejdeme v hojném počtu. Budeme se snažit vytvořit pro Vás pohodovou atmosféru tak, aby se jarmark líbil dětem i dospělým.

Taťána Dvořáková, vedoucí městské knihovny


7.6.2021 12:27:26 | přečteno 305x | magdalena.bulirova
load