Dětský den plný zábavy a poučení

Dětský den Buda

Stalo se již příjemnou tradicí pořádati na Budách „Dětský den“. A tak se na místním hřišti za účasti více jak čtyř desítek dětí, bezpočtu dobrovolníků, větru, občasného deště a dvou koní uskutečnil 23. června i ten letošní. Tento rok se pro téma stala inspirací řemesla a povolání.

Dorazivší děti si tak mohly vyzkoušet práci pošťáka, poté řemeslo brusiče nožů, těžkou robotu mlynářů, kdy musely navážet pytle obilí do mlýna, a kovářů, kdy musely okovat neposlušné koně, neméně lehké povolání hasičů, nebezpečné balancování na střeše při vymetání komínů při hraní na kominíka a již ne tak vábnou, ale potřebnou práci při třídění odpadu. Ač byla paleta povolání rozmanitá, děti se nezalekly a se zručností sobě vlastní a lehkostí jim vrozenou absolvovaly vše znamenitě a odměnou jim byly pamlsky, dárečky, ale hlavně výuční list ze všech vyzkoušených řemesel a povolání. K němu pak obdržely ještě medaili. Pro doplnění energie po náročné práci čekal na děti párek v rohlíku a malinovka.

Poté se děti mohly těšit na program v podobě kejklířů a žonglérů, kteří dokázali udržet ve vzduchu snad vše, co jim přišlo pod ruku. Dokonce předvedli i ohnivou show. K radosti dětí pak některé triky prozradili a nechali i děti, aby se také zapojily a vše si osahaly a vyzkoušely.

Během dne pak měly nejen děti možnost projet se v sedle koní, které neúnavně vodily dvě cowgirls. Nechybělo ani tradiční a dětmi tak oblíbené malování na obličej, kterého se letos ujala talentovaná a nadaná kreslířka.O příjemnou atmosféru se během dětského dovádění a soutěžení staral od mixážního pultu DJ Míla.

Bohužel se večer hodně zkazilo počasí a nemohla vystoupit hudební skupina Víkend, na kterou se sjeli tance chtiví lidé z celého okolí.

Nesmíme však zapomenout na to, že nebýt dobrovolníků, kteří ve svém volném čase vše připravovali a zajišťovali, žádný dětský den by se nekonal. A proto patří všem, kteří se už jakkoli do příprav i do průběhu akce zapojili, veliký dík. Nezbývá než doufat, že i příští rok se opět na Budách sejdeme, abychom opět našim nejmenším vykouzlili úsměv na tvářích, který je i pro nás tou nejlepší odměnou.

Buďáci

Dětský den

Dětský den Buda

Dětský den Buda

 
Dětský den Buda

Dětský den Buda

 
Dětský den Buda

Dětský den Buda

 
Dětský den Buda

Dětský den Buda

 
 
27.7.2018 10:06:37 | přečteno 384x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load