30. červen byl náročným dnem, přesto velmi zdařilým a milým

Vzpomínka na Aloise Štorcha

V 10 hodin ve spolupráci s Československou obcí legionářskou - jednota Mladá Boleslav uspořádali malobělští baráčníci vzpomínkovou akci na legionáře Aloise Štorcha, který zemřel 5. července roku 1918. 

Sraz všech účastníků v čele s dechovou hudbou Průvan byl u pomníku padlým mezi Malou Bělou a Novou Vsí. Legionáře A. Štorcha připomněl předseda ČSLO Tomáš Pilvousek a zdravice přednesli i starostové Bakova R. Šimáně a Nové Vsi V. Čech. Pietního aktu se účastnil i náměstek hejtmanky Středočeského kraje za kultura Karel Horčička. Závěrem byly k pomníku všemi přítomnými položeny kytice a vypáleny z pušek legionářů čestné salvy. Působivé bylo odtroubení vojenských „znělek“ na trubku v podání Jirky Korela. Poté se všichni průvodem přesunuli do Nové Vsi k domu, kde Alois Štorch žil, kde už vojáky a krojované baráčníky přivítali potomci A. Štorcha, Lochmanovi. I zde byl znovu hrdina připomenut několika slovy a nechyběla ani hymna, jakož znovu položení malých květin. Závěrem jsme si všichni na zdar akce připili šampaňským.

V 13 hodin jsme se pak opět s legionáři potkali v Komenského sadech v Bakově n. Jiz. Při slavnostním zahájení festivalového průvodu. Po jeho absolvování vyzdobenou Žižkovou ulicí byl zahájen 8. ročník Pojizerského folklórního festivalu na náměstí. Během odpoledne vystoupili: Valášek - naprosto úžasný dětský soubor z Prahy, Bzenčan z Bzence, Pozdní sběr a Kominíček z Malé Bělé, dětská lidová muzika Pastelka z Mladé Boleslavi, Slovácký krúžek z Mistřína, Pivoňka z Prahy (čínské tanečnice) a z úplně jiného soudku Amnis z Mladé Boleslavi. Letos se soutěžilo (jako každoročně v nějaké disciplíně) o nejlepší ztvárnění českého lva na perníkové srdce. Diváky výtvarné práce zástupců jednotlivých souborů pobavily, obzvláště, když to, stejně jako celý festival, skvěle a vtipně odmoderoval Honza Hejdrych. Večer se pak ve Volnočasovém areálu konala taková malá dopitná za zvuků lidové muziky a moravských písniček.

Monika Čapková

Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
Vzpomínka na Aloise Štorcha

Vzpomínka na Aloise Štorcha

 
 
27.7.2018 9:10:07 | přečteno 193x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load