Berušky zahájily školní rok netradičně

Berušky v Drhlenách

Na prodlouženém víkendu na chatě v Drhlenách jsme byli už několikrát, ale tentokrát pro nás paní učitelka vybrala velmi netradiční termín:

1. - 4. září. Nakonec proč nezahajovat nový školní rok tak trochu jinak?

Proto jsme se první školní den sešli u školy už po půl 7., abychom mohli vyrazit vstříc novým zážitkům.

Čtvrtečním cílem byly Trosky. Z Mladějova jsme nabrali směr Trosky (tedy až úplně nahoru jsme nelezli), Nebákov – Malechovice - občerstvovací pauza v Dolním Bousově – Lítkovice - Drhleny. Vše jsme samozřejmě nešli pěšky, občas jsme se popovezli vlakem, přesto jsme nachodili přes 16 km.

V pátek nám byl naordinován regenerační program: příprava svačiny, oběda (škrábání mrkve a brambor už nám jde velmi dobře:), koupání v rybníce, méně namáhavé hry, večerní kino.

Sobotní dopoledne bylo ve znamení „střelených“ her jako je latrina či petkovaná s Mírou. Ještě před obědem jsme se vydali do Kněžmosta na Hasičský dětský den. Byli jsme tam poprvé a bylo to super.

Na 7 stanovištích jsme plnili různé úkoly, dostali jsme dárkovou tašku, párek v rohlíku, sušenku a limonádu. V doprovodném programu jsme nejdříve zhlédli tankovou bitvu, pak zásah Policie ČR, bezvadná byla dřevorubecká show (ten maník měl obrovskou sílu i svaly a uměl neuvěřitelné věci). V šermířském vystoupení si zahrála naše Eliška jako panoš, podávala zbraně a chvíli bojovala i proti samotnému rytíři. Další „peckou“ byl seskok 3 parašutistů na cíl. Ten poslední to měl tak perfektně vyměřené, že jsme se museli skrčit, abychom nepřišli o hlavy.

Na největší zážitek jsme si počkali až na úplný závěr celého odpoledne. Tím byly hrátky v hasiči vyrobené pěně. Všichni jsme vypadali spíš jako sněhuláci. Byla to naprostá bomba!

Pozor! Kvízová otázka pro rodiče: Poznáte si nás na fotografii?

Po skvěle stráveném odpoledni a podvečeru jsme si u chaty opekli buřty a šli si odpočinout do „kina“. Před večerkou nás čekala ještě noční hra.

Na trase jsme hledali svítící symboly a ty potom v cíli nakreslili.

Nedělní dopoledne vždy věnujeme balení všeho našeho (někdy i cizího) a velké závěrečné velké hře. Letos to byla triáda. Odpoledne jsme si šli ještě zablbnout na dětské hřiště a pak už hurá domů odmočit se, odklíšťovat, povyprávět, dospat se a tak.

Skoro jistě můžeme říct, že jsme si užili hezčí začátek roku než většina školáků.

(už) Třeťáci z Berušek

Berušky a nový školní rok

Berušky v Drhlenách

12.9.2016 19:11:51 | přečteno 377x | magdalena.bulirova