Tak trochu jiný tělocvik - BODYZORBING

Bodyzorbing

Odreagování, zábavu, trochu adrenalinu to vše v sobě skrývá originální sportovní aktivita - bodyzorbing. Zcela ojedinělý zážitek z pohybu si mohli užít žáci a žákyně 2. stupně naší školy v úterý 21. června v hodinách tělesné výchovy. 

Bumper ball je nafouknutá koule o váze 10 kg, kterou si na sebe člověk nasadí jako batoh. Celé tělo má přitom kryté a koukají mu jen nohy. Koule umožňuje bezbolestné srážky s protihráči, stoje na hlavě, salta a další manévry. Hráči tak mohou objevovat nové pohybové možnosti svého těla.

V těchto koulích si děti vyzkoušely různé sportovní dovednosti, jako např. fotbal nebo bowling. Tyto aktivity nejsou jen o zábavě, ale vyžadují i určitou fyzickou zátěž, což vede ke zpevnění svalstva celého těla. Děti posílily svaly a přitom se výborně bavily. A nejen to, bodyzorbing rozvíjí také týmového ducha, přičemž není orientován na výkon, ale na odreagování. V dnešní době, kdy děti čím dál tím víc dávají přednost sedavému způsobu života ve společnosti nejrůznějších technologií, představuje bodyzorbing skvělou motivaci pro rozvoj fyzického i duševního zdraví.

Ivana Míšková

Bodyzorbing

Bodyzorbing

Bodyzorbing

 
Bodyzorbing

Bodyzorbing

 
Bodyzorbing

Bodyzorbing

 
Bodyzorbing

Bodyzorbing

 
Bodyzorbing

Bodyzorbing

 
 
26.7.2016 11:27:34 | přečteno 303x | magdalena.bulirova
load