Bude anketa Sportovec roku 2017?

poháry pro vítěze

Pozorný čtenář jistě zaznamenal, že v prosincovém čísle Bakovska nevyšlo žádné povídání, žádná pravidla či pokyny k anketě „Sportovec roku 2017 města Bakov nad Jizerou“. Naskýtá se tedy otázka, jak to vlastně s tou anketou bude v letošním roce, či zda dokonce nebylo od ní upuštěno. 

Ne, ne, nic takového. Od ankety a vyhlašování úspěšných sportovců města upuštěno není, změní se pouze frekvence vyhlašování, a to 1x za 2 roky. Určitě se zeptáte proč, když anketa měla u veřejnosti velmi dobrý ohlas, sportovci ji oceňovali a organizátoři rádi připravovali.

Byla to ale právě komise pro vzdělání a sport (KVaS), která po dlouhém zvažování, diskuzích a argumentech navrhla radě města změnit frekvenci konání ankety. Co ji k tomu vedlo? Byly to zkušenosti z předchozích dvou ročníků.

Po jejich vyhodnocení bylo zřejmé, že v druhém ročníku mírně klesl počet jak nominovaných, tak odevzdaných hlasů pro jednotlivé kategorie (byť bylo zjištěno, že téměř třetina hlasů v elektronickém hlasování propadla - bohužel nebyla správně potvrzena).

Dále se také díky vynikajícím sportovním výkonům prakticky opakovali vítězové jednotlivých kategorií (tím nechceme snížit jejich úspěchy a sportovní úsilí). Při dvouletém cyklu je ale možný předpoklad, že by se mohla situace změnit, kdyby po delším období přešli někteří (zejména mladí) nominanti do vyšší kategorie.

Na druhou stranu by komise byla velmi nerada, kdyby se od ankety opustilo úplně, protože je třeba úspěšné sportovce ocenit a ve městě zviditelnit jejich sportovní úsilí, výkony a zachovat rozjetou tradici.

Navrhla proto místo ankety připravit pro oceněné a sportovce ve městě „náhradní“ program a samotnou anketu vyhlásit v r. 2019 za roky 2017 - 2018.

O dění okolo toho všeho budou nejen sportovci a jejich oddíly informováni, ale dozvíte se to také vy, čtenáři a sportovní fandové.

Našim sportovcům přejeme v letošním roce hodně sportovních úspěchů nejen doma, ale i v zahraničí a věříme, že příští rok se zase sejdeme při vyhlášení vítězů ankety na Radnici.

Jaroslava Čermáková, za KVaS

12.1.2018 20:51:48 | přečteno 454x | magdalena.bulirova
load