Výstava drobného zvířectva ČSCH 25. - 26. 8. 2018

Výstava drobného zvířectva

Na uspořádání letošní výstavy jsme se připravovali tak jako obvykle už od jara. Výstava byla tradičně pořádána v termínu bakovského posvícení a také při příležitosti oslavy 95letého výročí od založení našeho spolku.

Z důvodu zlepšení welfare zvířat jsme v roce 2017 provedli nákup nových výstavních klecí pro velká plemena králíků a letos jsme měli možnost odzkoušet jejich výhody. Pro zlepšení estetického dojmu výstavy a také pro usnadnění práce členů našeho spolku jsme nakoupili rozkládací podpěry pod výstavní klece.

Výstavu obeslalo svými zvířaty 29 chovatelů převážně z okresu Mladá Boleslav. Vystaveno bylo na 140 králíků 25 plemen a barevných rázů, dále bezmála 80 ks vodní a hrabavé drůbeže, 21 plemen a více než 40 ks holubů, 18 plemen a barevných rázů. Výstavní klece a voliéry byly na výstavním prostranství vkusně a prakticky uspořádány. Proti nepřízni počasí (tentokrát nás trochu potrápil déšť) jsme klece a voliéry zakryli igelitovými plachtami. Po celou dobu výstavy bylo o zvířata vzorně postaráno. Krmení, vodu a celkové zabezpečení zajišťovali garanti jednotlivých expozic. O posouzení zvířat se postarali odborně proškolení posuzovatelé. Chovatelé nejlépe oceněných zvířat byli obdarováni čestnými cenami v podobě Zvířetické keramiky a vítězové jednotlivých kategorií ještě obdrželi věcné ceny v podobě krmení.

Pro dospělé návštěvníky (letos Vás bylo skoro 450) a také pro děti, které jsme ani nestihli spočítat, byl připraven prodej zvířat, bohatá tombola a možnost občerstvení v restauraci Na zastávce. O vystavená prodejná zvířata a o tombolu, v níž jsme měli cca 1400 výher, byl ze strany veřejnosti veliký zájem. Prodáno bylo téměř 50 králíků, a z drůbeže zůstal neprodaný pouze jeden kohout. Rovněž snáškové slepičky byly doslova rozebrány během hodiny.

Uspořádání akce se podařilo díky obětavé práci členů naší ZO a také několika našich příbuzných a známých. Za tuto práci patří všem velký dík a uznání. Jiskřičky v dětských očích, pozitivní ohlasy, přátelská setkání a zájem veřejnosti o chov drobného hospodářského zvířectva, jakožto i zájem nových chovatelů o členství v naší ZO jsou hlavním důvodem, proč chceme v této činnosti i nadále pokračovat.

Za výstavní výbor
Petr Cach