Bakov v souboji o bronz vrátil nedávnou porážku Kosmonosům

Poháry pro vítěze

I letos se konal žákovský turnaj, jímž si klub SK Bakov n. J. - oddíl kopané připomíná v roce 1972 tragicky zesnulého bakovského brankáře.  

Plakát turnaje   Oplt 2016, obrázek se otevře v novém okněTentokrát netradičně v neděli se brzo po ránu sjely týmy do areálu V Podstrání. Šestici účastníků tvořily FK Neratovice, MFK Podještědí, Bělá pod Bezdězem, mladoboleslavský Sporting, FK Kosmonosy a samozřejmě bakovští žáci. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ze kterých postoupili dva nejlepší do semifinále. Třetí mužstva si zahrála o konečné umístění.

Jubilejní 40. ročník se odehrál před zraky pana František Oplta, bratra Václava Oplta a jeho manželky. Manželský pár přijal pozvání od organizátorů turnaje s velikým potěšením. Radost mu udělalo i setkání po dlouhých letech s ikonami bakovského fotbalu, a to s pány Miroslavem Dvořákem a Karlem Wollmanem.

Nad letošním turnajem převzalo záštitu Město Bakov nad Jizerou. Pan starosta Radim Šimáně předal nejlepším týmům originální výtvory pocházející z keramické dílny Hrnčířský dvůr Zvířetice. Společně s poháry převzali kapitáni týmů na 1. - 3. místě též dorty, které dodala bakovská Cukrárna U Pavoučka. Srdečné poděkování si tak zaslouží paní Jana Nastoupilová.

V rámci závěrečného vyhlášení byly oceněné také individuální výkony jednotlivých hráčů. Z nominací od trenérů a vedoucích mužstev vzešel nejlepší hráč a nejlepší brankář turnaje. O volbě gólmana nebylo sporu. Zákroky Petra Vlka z Kosmonos zaujaly všechny zástupce týmů. Ocenění nejšikovnější hráč v poli nakonec se shodným počtem hlasů byla zvolena hráčka - bakovská Eliška Cibulková.

  • O 5. místo: Bělá p. B. – Sporting MB 6:1
  • Semifinále 1: MFK Podještědí – Kosmonosy 4:0
  • Semifinále 2: Neratovice – SK Bakov 4:0
  • O 3. místo: SK Bakov – Kosmonosy 2:0
  • Finále: MFK Podještědí – Neratovice 3:0

Veřejné poděkování za hladký průběh turnaje si zaslouží Milan Beránek a Leoš, Lucie a Dan Adamovi.

Roman Vaněk 

memoriál Václava Oplta

Plakát turnaje   Oplt 2016

Plakát turnaje Oplt 2016

 
Vlevo - František Oplt s chotí

Vlevo - František Oplt s chotí

 
Poháry pro vítěze

Poháry pro vítěze

 
Starší žáci

Starší žáci

 
 
25.7.2016 14:06:04 | přečteno 358x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load