Jak se daří Bakovu aneb co je nového v Podstráních

DOROST

Podzimní část rozehrálo fotbalové mužstvo dospělých pozvolně. Jako nováček krajské soutěže I. B třídy začínal venku a v úvodním kole smolně prohrál v Holubicích. Další vystoupení premiérově před vlastními fanoušky již Bakovu vyšlo. 

Výhra nad Milovicemi vlila hráčům sebevědomí a kabina mužstva se ujistila, že na krajskou soutěž má. Jenže následné tři prohry za sebou včetně domácího výbuchu se Starou Boleslaví poslaly tým na chvost tabulky. Další dvě výhry v 6. a 7. kole posílily ambice odehrát soutěž po návratu z okresu v klidném středu tabulky. Nejcennější tři body přivezl A - tým z Lužce, odkud se běžně body nevozí. Po polovině odehraných zápasů měli Kamenického svěřenci na podzim na svém kontě 9 bodů a 13 vstřelených branek. Se 6 trefami se postaral o více jak polovinu zásahů nejlepší střelec týmu Matěj Vaněk. Dále se trefili do černého po jednom gólu Martin Ajchler, Jan Kvapil, Jan Říha, Jan Resl, Jakub Mareš a Lukáš Hammer.

Dorostenci byli v poločase podzimní části na konci tabulky. Doposud brali body pouze za dvě výhry v domácím prostředí. Ostatní čtyři venkovní souboje prohráli a momentálně se nachází se šesti body na 11. místě. Ve srovnání s předchozími sezonami dochází k výkonnostnímu útlumu. Důvodem je především generační obměna a vytíženost pro potřeby A - týmu. Trenér Kamenický má samozřejmě přednost před dorosteneckou I. A třídou. Do týmu Milana Beránka se postupně zapracovávají vloni starší žáci, Tomáš a David Páchym, nebo Milan Bulíř. Vojta Klíma má na přestup ještě čas, i přesto pravidelně doplňuje dorosteneckou soupisku. Věkový rozdíl v této kategorii je až čtyřletý, a při silových soubojích s osmnáctiletými je citelně znát. Střelci týmu jsou Jan Resl (4x), Ondra Prokůpek (3x), Josef Reichelt, Jan Říha a Tomáš Vitmajer (2x), Dan Adam (1x).

Za rezervní tým dospělých nastupují hráči, kteří nejsou plně vytížení ve vyšších soutěžích. První, třetí a páté kolo hrané doma se časově krylo se zápasy A - týmu. Dorostenci k tomu navíc hráli svůj zápas pár hodin před výkopem a trenér Resl se v tu chvíli ocitl v kleštích, a sestavit jedenáctku nebylo jednoduché. A tak musel nominovat s nadsázkou řečeno všechno, co v Bakově nohy a ruce mělo, a bylo zdravé. Bez ohledu na tuto hráčskou krizovou situaci se paradoxně dobré výsledky dostavily. Kromě prohry se Sportingem, oba domácí zápasy béčko vyhrálo. Vyhrálo také na Strašnově a mladoboleslavském SKP. Nedařilo se pouze na půdě letos posíleného Mukařovu, který vévodí III. třídě naší skupiny A. V domácím zápase s Jivinou hráči potvrdili morální sílu. I když krátce po změně stran mužstvo ztrácelo o dvě branky, byť oslabeno o vyloučeného Malinu, brankou v nastavení nakonec bralo bod za remízu 2:2. Po polovině podzimu se Bakov „B“ držel se 13 body v horních patrech tabulky. O 13 branek se podělili: 3x Jirka Barva a Tomáš Vitmajer, 2x Libor Košvanec, 1x Karolj Takáč, Dan Čurej, Radim Cecava, Jarda Prokůpek a Jan Resl.

V rámci podzimní brigády pomohli někteří hráči A a B týmu a i dorostu svými silami k realizaci dlouho plánovanému úkolu, vybudovat automatickou závlahu pro hřiště č. 2. Zavedení potrubí a trysek pod trávník proběhlo v rekordně krátkém čase. Vše se zvládlo během posledního zářijového týdne. Během několika dnů za pomocí specializované techniky a nasazení jednotlivců se zprovoznil systém, který zúročuje předchozí práce při budování další travnaté plochy. Podrobně o rekonstrukci bývalého škvárového hřiště v příštím vydání Bakovska.

Co nového v Podstráních

A tým

A tým

 
DOROST

DOROST

 
 
15.10.2018 18:30:44 | přečteno 400x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load