Memoriál Václava Oplta - 41. ročník

Poháry pro vítěze

Každoročně si SK BAKOV-oddíl kopané připomíná předčasné úmrtí odchovance toho času druholigového brankáře Václava Oplta chytajícího za Hradec Králové. Jeho osud tragicky skončil v pouhých 24 letech. Letos 11. května tomu bylo přesně 45 let, kdy při souboji o míč po srážce s protihráčem o dva dny později skonal v nemocnici. Jeho památku do bakovského sportovního areálu přišel připomenout bratr pan František Oplt. Po letech se opět sešel s pamětníky, kteří se s Václavem osobně znali.

Letošní žákovský turnaj se konal tradičně v den státního svátku, tzn. tři dny před smutným výročím. Díky dvěma travnatým plochám byl vypsán pro 8 týmů, které se měly rozdělit do 2 skupin. Jenže odhlášení jednoho týmu těsně před startem zkomplikoval celý hrací systém. Ten se musel výrazně změnit. Nakonec se hrálo každý s každým o konečné pořadí ve skupině. To ovšem nic neubralo na dramatičnosti. Do konce turnaje nebylo jasno o vítězi. Pomyslné finále se odehrálo v posledním zápase mezi mnichovohradišťským SK a Pšovkou Mělník. Těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího rozhodl svým gólem o zisku prvenství pro svůj tým nejlepší hráč turnaje Martin Hruška. V případě opačného výsledku by pořadí bylo jiné. Vítězná Pšovka Mělník během turnaje nedostala ani jednu branku, pouze dvakrát remizovala a vítězný pohár si po právu vykopala. V produktivitě však mělnický tým silně zaostával. Toho a ostatní mužstva výrazně předčilo MSK. Bohužel jejich 18 branek stačilo pouze na třetí místo. Není divu, že ve svých řadách mělo sousední Hradiště nejlepšího střelce turnaje. Jím se stal Filip Kudrnáč se sedmi zásahy.

Bakovští starší žáci měli turnaj dobře rozehraný. Jenže v závěru jim došly síly a na stupně vítězů se letos nedostali. Útěchou trenérovi Petrovi Čonkovi mohlo být to, že Matěj Boček byl po součtu všech hlasů trenérů a vedoucích mužstev vyhlášen jako nejlepší brankář turnaje.

KONEČNÉ POŘADÍ

PŠO

SKP

MSK

BAK

JIV

POD

SPO

body

1. PŠOVKA MĚLNÍK

-

1:0

1:0

0:0

2:0

0:0

1:0

14

2. SKP MB

0:1

-

2:1

1:0

2:0

2:2

7:1

13

3. MN. HRADIŠTĚ

0:1

1:2

-

0:0

7:0

6:0

4:0

10

4. SK BAKOV

0:0

0:1

0:0

-

1:0

2:1

0:0

9

5. SK JIVINA

0:2

0:2

0:7

0:1

-

3:1

4:0

6

6. MFK PODJEŠTĚDÍ

0:0

2:2

0:6

1:2

1:3

-

0:0

3

7. SPORTING MB

0:1

1:7

0:4

0:0

0:4

0:0

-

2

Keramická dílna Hrnčířský dvůr Zvířetice dodala poháry pro týmy na 1. až 3. místě. Originální trofeje vyrobila s fotbalovým motivem na přání organizátorů.

Výkonný výbor SK Bakov děkuje za finanční podporu:

paní Janě Nastoupilové (Cukrárna U Pavoučka), paní Jitce Bartošové (nápojka U Zastávky), paní Marcele Janstové (Hospoda Na Hřišti)

Za spolupráci na přípravách a vlastní organizaci letošního turnaje děkujeme:

Radimovi Šimáně (starosta města), Karlu Bubákovi (tenisový klub LTC Bakov), Václavu Jandovi (kynologický klub), Bohuslavu Jahnovi (správce hřiště), Tomáši Tylovi a Loudovi a Karlu Pilzovi (rozhodčí), rodičům, hráčům a mnoha dalším, kteří velkou měrou přispěli ke zdárnému průběhu.

Roman Vaněk

Memoriál V. Oplta

Poháry pro vítěze

Poháry pro vítěze

 
Diplom BAKOV

Diplom BAKOV

 
Diváci

Diváci

 
Nový trávník

Nový trávník

 
Letecký snímek nového trávníku

Letecký snímek nového trávníku

 
Nejlepší brankář Matěj Boček, SK Bakov

Nejlepší brankář Matěj Boček, SK Bakov

 
Společné foto

Společné foto

 
 
15.5.2017 15:59:46 | přečteno 638x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load