Příprava na fotbalové jaro v Podkrkonoší splnila svůj účel

Trénink

Bakovští fotbaloví junioři se na začátku února připravovali na společném soustředění v Lomnici nad Popelkou. Stejně jako vloni měli nedaleko náměstí zajištěné ubytování v Penzionu Babylon.  

Tréninkové jednotky se odehrávaly v areálu místního fotbalového klubu, kde hráči od čtvrtka do neděle dvakrát denně na pronajaté umělé trávě III. generace tvrdě dřeli. Plocha vyhřívaná nebyla, i když se na první pohled tak zdálo. Sněhové valy lemující tréninkovou plochu vysvětlovaly, jak toho pan správce areálu docílil, že se po ní běhalo téměř jako po přírodním pažitu na jaře. Bylo to těžkou mechanizací.

Vyhřívání v jakékoliv podobě během podvečerních tréninků si přály ovečky trenéra Beránka. Teploty totiž klesaly pod bod mrazu. Prohřát se mohli leda tak horkým čajem. Letos tréninková skupina měla 16 hráčů. Vzhledem k vysokému počtu omluvenek přijelo do Lomnice jen 10 dorostenců a 6 starších žáků. Milanovi Beránkovi pomáhali s ovládáním této šestnáctihlavé saně Roman Vaněk, Jan Resl a Dominik Pokorný.

První dva dny soustředění měl Beránek pro hráče připravené různé „kruhové“ tréninky zaměřené na dynamiku, start na balón, koordinaci pohybu, zvyšování fyzické kondice a kopací techniky. Tréninky byly vždy zakončeny oblíbeným fotbálkem. Po náročných dopoledních a odpoledních jednotkách samozřejmě přicházela na řadu relaxace. Kluci vybaveni X - boxy a laptopy si na pokojích zorganizovali turnaj v oblíbené počítačové hře, samozřejmě, že ve fotbale. V nabídce byla též posilovna a mnohem příjemnější wellness. V jičínském aquaparku se totiž v páře nebo ve vířivce velmi dobře odbourávala svalová únava.

Ta se hráčům v nohách navyšovala den ode dne. Vše vygradovalo v sobotu. Oba tréninky vedl mládežnický trenér AC Sparty Praha Mgr. Ivo Hain, a naše juniory nijak nešetřil. Bývalý Bakovák pozvání ze strany klubu srdečně přijal a všechny přítomné svými zkušenostmi obohatil. Dopolední a odpolední jednotka byla přínosem jak pro hráče, tak i pro nás trenéry.

Tři dny hráči odhodlaně plnili pokyny trenérů a vedoucích, a proto poslední večer jim byl odměnou společný bowling v lomnické restauraci. V neděli zakončili soustředění přátelským utkáním proti lídrovi libereckého přeboru FK Turnov. Trenér Beránek si nedělal před zápasem nějaké ambice, věděl, že to bude o morálním přístupu a bojovnosti, což neúplný a unavený tým předvedl. A po právu hráči uslyšeli od spokojeného kouče pozitivní hodnocení. Poděkování patřilo i za obětavý přístup k předchozímu čtyřdennímu drilu. Tentokrát nedošlo k žádným ztrátám v podobě předčasných odjezdům pro zranění některých hráčů, a tak můžeme mobilizování fyzických sil hodnotit velmi pozitivně. Nyní se tým může směle pustit do dobývání jarních bodů.

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ DOROSTU NA JARNÍ SEZÓNU

12. 2. FK Turnov - SK Bakov 5:1, 

26. 2. Jiskra Mimoň - SK Bakov 3:4, 

4. 3. FK Čistá - SK Bakov 1:2

Nejlepším střelcem v přípravných zápasech se stal Tomáš Vitmajer. Ve třech zápasech se trefil šestkrát. Pouze jednou ho v této činnosti doplnil v Mimoni spoluhráč Vích.

Roman Vaněk

Soustředění juniorů v Lomnici n. P.

Společné foto

Společné foto

 
Trénink

Trénink

 
Výřivka

Výřivka

 
Ivo Hain

Ivo Hain

 
 
10.3.2017 9:40:10 | přečteno 419x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load