Štajner ráno řádil v divizi a odpoledne byl k neuhlídání v Bakově

Slovan Liberec - SG Bakov

SG Bakov – Slovan Liberec 2:7 (2:3) 

Branky: Smetana, Beránek
Rozhodčí: Tomáš Tyl
  • Sestava - SG Bakov (1. pol): Lehký – Smetana, Sedláček, Kamenický, Sieber – Rýdl, Resl, Chromý, Bláha – Beránek, Smutný
  • Střídali: Fanta, Vaněk, Korbář, Puskajler, Brodský, Malina
  • Sestava - SG Bakov (2. pol): Majzlan – Vaněk, Sedláček, Fanta, Brodský – Rýdl, Resl, Chromý, Bláha – Beránek, Smutný
  • Střídali: Korbář, Puskajler, Malina
  • Trenér: Petr Puskajler
Sestava - Slovan Liberec: Pašta (10. Miškovský), Myslivec (Klíma), Nevyhoštěný, Prchal, Hajlek (Kleibl),  Richtr, Culek, Trojan, Foubík (Bartoš), Štajner, Kopic (Babíček)
Trenér: Keltner
Z důvodu zaneprázdněnosti nepřijeli: Obajdin, Zelenka, Jánošík, Maier

Bakovská garda se postavila na svém domácím hřišti v areálu V Podstrání v sobotu 22. října 2016 proti bývalým ligovým hráčům Slovanu Liberec. Na trávníku se objevila jména, která v minulosti byla při tom, když Liberec sklízel úspěchy. Pašta, Miškovský, Nevyhoštěný, Prchal, Klíma, Trojan nebo Keltner hráli II. ligu a někteří z nich byli součástí týmu vedeného trenérem Vlastimilem Petrželou, který v roce 1993 napsal novou historii klubu a postoupil do I. ligy. Postup před 23 lety pomohl vybojovat i tehdy dvacetiletý Richard Culek. Liberecký talent si zahrál nejvyšší soutěž také za Švarc Benešov a Bohemians 1905. Jako legionář působil 6 let v Belgii. Pravidelně si s těmito hráči chodí kopnout současný ředitel klubu FC Slovan Liberec Libor Kleibl.

Diváci se ovšem nejvíce těšili na největší libereckou hvězdu, a to na českého reprezentanta Jiřího Štajnera, trojnásobného mistra ligy (95/96 Slavia Praha, 01/02 a 11/12 Slovan Liberec). Svou úspěšnou kariéru odstartoval ve Slavii Praha. Nejvíce prvoligových startů však nastřádal rodák z Benešova v libereckém dresu. Po půlročním hostování ve Spartě Praha přestoupil v roce 2003 cca za 3,5 mil eur do Hannoveru, kde se během šesti sezón výrazně zapsal do klubové historie. V Německu odehrál 229 zápasů a vstřelil 42 branek. Branky střílí i dnes v dresu divizní Chrastavy. "Štajny" se trefil i dopoledne před bakovskou exhibicí. Na půdě rezervních Pardubic pomohl tak týmu k zisku jednoho bodu.

Rychlost, dynamičnost a především chuť si zahrát fotbal předvedl následně i odpoledne na bakovském pažitu. Od prvních minut na něm lítal jako za mlada. Do nebezpečného prostoru posílal míče a připravoval tak ložené situace druhému útočníkovi Kopicovi nebo ve středu zálohy operujícím Culkovi nebo Trojanovi. Tři liberecké výpady byly během 20 minut proměněny. Bakovská garda držela s Libercem během prvního poločasu krok. Na inkasované branky zareagovala dvojitým snížením Smetanou a Beránkem. Bakovské úspěchy se odehrály ve velmi nehostinných podmínkách. V poslední čtvrthodině prvního poločasu se z nebe na hráče snesla nečekaná průtrž mračen. Liberec zvyklý na deštivo to ovšem pravděpodobně rozhodilo. Nepříznivé počasí se však během přestávky uklidnilo a staří páni z Liberce opět na trávníku dominovali. Další branky padaly po obdobných situacích. Téměř všechny zásahy slavného soupeře měly nádech exhibice, tj. doklepávání do prázdné branky.

Utkání bylo pro bakovskou gardu zážitkem. To jistě platilo i pro diváky, kteří se sešli v hojném počtu. Poděkování patří novicovi v rozhodcovském dresu Tomáši Tylovi. Zápas odřídil bez větších potíží a nutnosti udělit žlutou kartu. Další díky je věnováno rodině Janstovým a kuchaři Zdeňkovi Juřicovi za pozápasové pohoštění všech hráčů v Hospůdce Na Hřišti.

Roman Vaněk

SG Bakov – Slovan Liberec

Slovan Liberec

Slovan Liberec

 
Slovan Liberec - SG Bakov

Slovan Liberec - SG Bakov

 
 
16.11.2016 17:41:56 | přečteno 505x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load