Tour de hory - aneb zdolávání osobních limitů

panoramata

Spolek bakovských fotbalistů absolvoval vícedenní cyklistický výlet. Početná skupinka s koly se vydala do hor poznávat krásu Krkonoš a Jizerských hor již po šesté. 

Sraz expedice byl naplánován poslední květnovou středu v 16:45 na vlakovém nádraží Bakov-město. Záměrem bylo se snadno a rychle přiblížit k horám, a ušetřit si co nejvíce sil na těžké etapy, které strašily z nás (foto 1-Cesta vlakem). Prolog horské „Tour“ měl start o dvě a půl hodiny později na nádraží v Hostinném, a jeho konec v Černém Dole. Zde společným večerem začalo zdolávání našich osobních limitů, nejen sportovních. První čtvrteční etapa začala stoupáním na Hofmanovy boudy (800m) a protínala vrcholy dne - Černá hora (1299m), Liščí hora (1363m), Pláň-rozcestí (1170m) – (foto 2-Panoramata). Sjezd do Špindlerova Mlýna byl pak za odměnu. Při závěrečném podvečerním výšlapu na Benecko (900m), kde jsme nocovali, už nikdo nikoho neproklínal…

Druhá etapa obsahovala pouze jen jednu horskou prémii vyšší kategorie, jejím cílem byla Vrbatova bouda (1400m) nad Horními Mísečkami. Obtížné terény a zákazy vjezdy cyklistům do I. zóny národního parku nás nutily několikrát tlačit svůj stroj, ke kterému jsme si postupně vypěstovali kamarádský vztah. Pěší vložky umožnily se pokochat s přírodou a úžasnými výhledy. Kolo nás poté pohodlně sneslo přes Harrachov a Jizerku do Příchovic. Pod Rozhlednou Štěpánka bylo zajištěné další spaní. Přejezd pokračoval sobotní jizerskou etapou, která nabídla na rozdíl od předchozích dnů volnější cyklistiku, vedla kolem Smědavské hory (1084m) na rozcestí U Knajpy (990m), kde voda stéká do čtyř stran a dvou moří (foto 3-Knajpa). Následný sjezd ukončil putování v oblacích a definitivně nás vrátil zpět na zem. Přes Oldřichov a Chrastavu jsme se dostali do cíle třetího dne, do kempu Kristýna nedaleko Hrádku nad Nisou. Po nedělním ranním koupání v pískovém lomu jsme vyrazili přes Hamerské jezero směr domov. Během „Tour de Hory“ jsme zvládli 260km vzdálenostních a více jak 4000m výškových. Po 3 dnech a 22hodinách skončila expedice tam, kde začala, na bakovském nádraží, přesněji řečeno, na zahrádce hospody Na Zastávce (foto 4-Na Zastávce)

Roman Vaněk

Tour de hory

cesta vlakem

cesta vlakem

 
panoramata

panoramata

 
knajpa

knajpa

 
zastavka

zastavka

 
 
6.6.2018 18:21:07 - aktualizováno 6.6.2018 19:24:46 | přečteno 268x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load