Čarodějnice ve volnočasu zažívají boom!

čarodějnice ve VČASu

Cizí slovo boom znamená v překladu náhlý rozmach, vzestup, prosperitu, poprask, senzaci. Já si klidně dovolím tvrdit, že některá z těchto předložených možností se dá použít i na letošní „čarodějnice“ v našem volnočasovém areálu, který je pro tuto (a nejen pro tuto) akci jako dělaný. A počasí si také letos ty divoženky vykouzlily pěkné, nebylo ani příliš horko a chladněji bylo snad až pozdě večer. Na tuto skutečnost však byli návštěvníci připraveni a tak mohlo všechno proběhnout bez problémů.

Jak to celé začalo?

Přece přípravou na tento den a hlavně čarodějnický večer! Bylo nutno vystavět pořádně velkou vatru, posezení pro návštěvníky, postavit „velkokapacitní pavilony“, stanoviště pro soutěže dětí, nakoupit odměny za jejich sportovní výkony, dárky pro malé i velké čarodějnice, zajistit „proviant“ pro návštěvníky, motorový člun, zorbingové koule a spoustu a spoustu dalších drobností.

Hasiči i technická četa města se fakt museli hodně činit, ale myslím, že to zvládli na jedničku!

V pondělí 30. dubna už kolem druhé hodiny odpoledne postávaly hloučky rodičů s dětmi u vodní hladiny a čekaly, až hasiči zahájí projížďky ve člunu. Nutno říci, že zájem neopadával a fronta časem skoro neubývala.

Naopak časem přibývali návštěvníci areálu, plocha se zaplňovala dětmi i dospělými, a když jsme v loňském roce odhadovali návštěvnost hodně přes tisíc, nepřeháněli jsme.

Klidně teď napíšu, že letos bylo těch návštěvníků v průběhu dne kolem 2 000 a nebudu přehánět. Vím, že to bylo hezkým počasím, také tím, že v Kosmonosech čarodějnice prý nebyly, ale bylo ho hlavně tím, že nastává ten „boom“. Prostě volnočas se stává ideálním místem pro setkávání lidí, pro vyžití dětí nejen místních, ale i z blízkého či dalekého okolí. Osobně doufám, že se už letos stane místem pro rekreaci návštěvníků a bude plně využíván tak, jako v minulých letech (jen ta voda nás trápí).

Ale zpět k čarodějnicím; je moc dobře, že každý rok stoupá počet dětí, které se zapojují do soutěží a 10 stanovišť rozestavěných po in-line dráze zvládají jedničku. Letos jich bylo přihlášených do soutěže už 340 a na další se z časových důvodů ani nedostalo. Na konci dráhy je čekalo kolo štěstí a sladká odměna byla oceněním za jejich snahu.

Ty děti, které nesoutěžily a nebo už měly po svém sportovním výkonu, se mohly zapotit (a také vyblbnout) v zorbingových koulích. Využily je stoprocentně a také na sto procent se u toho zapotily a pobavily.

Zpříjemněním akce bylo také malování na obličej. Děti při něm zažily hodně legrace a přihlížející oceňovali jejich změnu image.

Soutěž o „nejkrásnější čarodějnici“ zaznamenala letos změnu. Nebylo oceňováno jen 10 nejhezčích, ale protože všechny byly krásné, vystrojené a namalované, dostaly také všechny nejen sladkou odměnu, ale na památku i malou čarodějnici – bylo jich celkem 60.

Po defilé čarodějnic se už prakticky všichni přemisťovali k připravené vatře a těšili se na její zapálení. U ohně bylo krásně teplíčko a ten hořel k radosti přítomných dlouho do noci.

Víme však, že „čáry“ nejsou jen soutěže a oheň, ale také občerstvení a povídání a setkávání se známými.

Po loňské zkušenosti, když jsme zjistili, že o hasičský „catering“ je stále větší zájem, zvýšili jsme počty párků v rohlíku, počet klobás i bramboráků bylo více, ale ouha! Zase toho bylo málo, respektive bylo mnohem více lidí. Tak se stalo, že už kolem 20. hod. bylo u hasičů jídlo vyprodáno (pivo se točilo dál).

Je třeba si přiznat fakt, že množství jídla se odhaduje těžko, nikdo předem při objednávkách neví, jaké bude počasí a kolik lidí přijde. I díky dalšímu stánku p. Cecavy snad domů nikdo nešel hladový a žíznivý.

Určitě se dá ale říci, že se celý den vyvedl, snad se nikdo nenudil a každý odcházel domů spojený. Jak jsem v úvodu napsala, volnočasový areál a čarodějnice v Bakově zažívají boom! Tak ať nám to ještě dlouho vydrží, protože víme, že máme stále co vylepšovat a vymýšlet.

Ale už teď také víme, že se na vás všechny příští rok zase těšíme.

Jaroslava Čermáková, SDH

Čarodějnice 2018

čarodějnice ve VČASu

čarodějnice ve VČASu

 
čarodějnice ve VČASu

čarodějnice ve VČASu

 
čarodějnice ve VČASu

čarodějnice ve VČASu

 
čarodějnice ve VČASu

čarodějnice ve VČASu

 
čarodějnice ve VČASu

čarodějnice ve VČASu

 
čarodějnice ve VČASu

čarodějnice ve VČASu

 
čarodějnice ve VČASu

čarodějnice ve VČASu

 
 
10.5.2018 7:28:37 | přečteno 434x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load