Začnou být hasiči i otužilci?

Asistence otužilcům

No, potom všem, co hasiči už musí umět, by to snad s podivem ani nebylo. Ale zatím to po nich nikdo nechce. Zatím…

Co však po nich chtěla Česká otužilecká unie Mladá Boleslav, byla asistence při I. ročníku soutěže zimních plavců, která se konala 20. ledna letošního roku na Krásné louce v Mladé Boleslavi.

Venku byla „pěkná kosa“, foukal silný vítr a voda v Jizeře měla pouhé 2,2 stupně Celsia. Nic moc, že? Přesto se do vody postupně vrhali plavci na tratě dlouhé 100, 250, 500, 750 a 1 000 m. První kategorie odstartovala ve 13 hodin a to nad Vaňkovým jezem u Česany pod lávkou a pak to šlo jako po drátě. Když však se do vody nevrhali naši hasiči, co tam tedy dělali?

Společně se sousední jednotkou SDH Podlázky zajišťovali plavcům hlídku a pomoc na raftových, motorových člunech. To znamenalo, že při jakékoliv komplikaci by museli plavce z ledové vody vytáhnout a to i za předpokladu, že budou muset do Jizery sami. Určitě byli moc rádi, že tam nakonec nemuseli, ale i kdyby, jsou už na všelicos zvyklí, že?

Jaroslava Čermáková, SDH

Hasiči s otužilci