Hasičské plesání

Hasičský ples

V sobotu 26. února večer to na zimní měsíc nevypadalo. Bylo sice chladno, foukal vítr, ale po sněhu ani památky. To však mohlo vyhovovat ženám, které se rozhodly jít na „Radnici“ již z domova v lodičkách.  

Proč zrovna na „Radnici“ a v lodičkách? Přece na již tradiční hasičský ples, který se tam konal. A kdo přicházel po zahájení, mohl už na náměstí slyšet příjemnou hudbu, která se linula z pootevřených oken sálu. Produkovala ji pro nás už známá kapela „Levou rukou“ z Hradce Králové.

Zcela zaplněný sál nedočkavými tanečníky, ale i jen „pozorovateli“ přivítala jednatelka sboru Jiřina Horejšová, představila kapelu a popřála hezkou zábavu. Její přání se skutečně vyplnilo. Nikdo se nenudil, kdo chtěl, tančil, kdo nechtěl, jen si povídal s přáteli a pozoroval páry na tanečním parketu. Bylo také na co koukat! Tančili mladí, starší i ti ve vyšším věku. Všem to šlo ale moc dobře! O tom, že ples se líbí nejen Bakovákům, ale i přespolním svědčí fakt, že každoročně přibývají nové neznámé tváře, ale ty se postupem času stanou asi známými, protože někteří přespolní navštívili náš ples již po několikáté.

Zajímá Vás oblečení tanečníků? Bylo různé; ženy v šatech dlouhých, krátkých, sukních i kalhotách, jejich protějšky v oblecích i v hasičských uniformách. Ale oblečení není rozhodující, rozhodující bylo, že všichni prožili příjemný večer a část noci. K příjemnému prožitku přispělo dobře zajištěné občerstvení a hlavně také bohatá tombola s hlavní cenou – prasečí hlavou! I ostatní ceny byly pěkné a tak si snad každý domů něco odnesl. Odnesl si snad i dobrý pocit z hezky prožitého plesu. Tak nashle zase příští rok!

 Jaroslava Čermáková, SDH


Ples

Hasičský ples

Hasičský ples

 
Hasičský ples

Hasičský ples

 
Hasičský ples

Hasičský ples

 
Hasičský ples

Hasičský ples

 
 
20.3.2016 7:09:00 | přečteno 319x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load