Mikuláš za námi, Ježíšek před námi…

P1090563

Ano, přátelé, je to tak! Mikuláš sice slaví svátek 6. prosince, ale jeho oslavy probíhají běžně už den předem - 5. prosince, někde ovšem chodí Mikuláš už dříve.

Ne jinak tomu bylo i u nás v hasičské zbrojnici 3. prosince odpoledne. Natěšené děti se spolu se svými blízkými rozhodly prozkoumat, zda Mikuláš s čertem a andělem tam zase přijdou a nadělí jim dárečky. A ti tři je samozřejmě zase nezklamali. Možná je lákalo udělat si výlet v krásném, byť mrazivém počasí, ale řekla bych, že už se spíš moc a moc těšili na bakovské děti. Věřím, že mnohé z nich si už doma s maminkou či taťkou nacvičovaly básničku nebo písničku, aby byly připravené ji Mikuláši předvést.

Musím říci, že těch básniček, které děti přednesly, bylo hodně, byla i nějaká slzička a ustrašené pohledy a tulení k mamince či k babičce. Jak by také ne, když čert chrastil řetězem a vyhrožoval pytlem. Hodný anděl všechno to ale “jistil“, a tak se děti nemusely bát. Dárečky za básničku či písničku - to se přece vyplatí! A anděl byl tak hodný a usměvavý, Mikuláš přísný, ale spravedlivý, jen ten čert by potřeboval polepšit! Třeba si vezme příklad ze svých kamarádů a příští rok bude i on také hodný. Ale to by zase nebyl čert, že? Takže příští rok uvidíme!

Naše známá trojice také všem přítomným popřála krásné a pohodové Vánoce a my hasiči se k jejich přání přidáváme. Krásné Vánoce a šťastný nový rok všem!

Jaroslava Čermáková, SDH

11.12.2016 18:27:29 | přečteno 197x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load