Klid před bouří?

Kontrola plovoucích čerpadel

Skoro to tak vypadá. Všimli jste si, že v minulém čísle Bakovska nepadla žádná zmínka o zásazích naší výjezdové jednotky (VJ)? To ne proto, že jsme se zapomněli zmínit, ale nebylo třeba nikde zasahovat. A nejinak tomu bylo naštěstí i v minulých dnech. Už to vypadá jako klid před bouří. Pevně ale doufáme, že se žádná „velká bouře“ nepřižene a že nikoho z vás nepostihne žádná smůla, při které by museli hasiči zasahovat.

Ale to, že VJ nemusela zasahovat při požárech, neznamenalo, že usnula na vavřínech. Roční plán školení prostě platí! Proto pod vedením Honzy Pelecha museli členové VJ a strojníci absolvovat další školení a zdokonalování se ve svých dovednostech.

Poslední neděli v měsíci květnu bylo na programu proškolení kompletního ovládání zásahových aut - Scania P480CAS 30 a Tatry 815 CAS 32 (např. spočtení vody a pěny do hadic, nasávání vody z vodního zdroje, ovládání osvětlení vozidla nebo hašení pomocí hasicích monitorů a asanační lišty).

Dále se vyzkoušela všechna plovoucí čerpadla, jejich funkčnost a ovládání (zkoušky všech agregátů dělá jednotka pravidelně každý měsíc). Také si všichni přítomní vyzkoušeli hašení pomocí hasicího hřebu, kombinované proudnice C a vysokotlaku.

Jak je vidno, i když na začátku tohoto roku naše VJ má poměrně klid z pohledu výjezdů, tak v rámci cvičení nezahálí.

Jaroslava Čermáková, za SDH


7.6.2021 11:41:47 | přečteno 267x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load