Společné soustředění hasičů aneb BEDŘICHOV FOR MAMMUT?

Bedřichov

V tomto článku jsem původně chtěla psát o společném soustředění našich bakovských „velkých“ hasičů s těmi „malými“ - soptíky, které proběhlo ve dnech 9. - 11. listopadu v Bedřichově v Jizerských horách a bylo zaměřeno na zdravovědu a práci hasičů pod názvem „Bedřichov for Mammut 2018“.

Současně s fotografiemi z Bedřichova se mi ale do rukou (přesněji na PC) dostalo povídání Kateřiny Ginzlové o celé akci a tak mě zaujalo, že jsem se rozhodla s jejím souhlasem ho odcitovat a věřím, že se Vám bude líbit tak jako mě a že z něj pochopíte, že při soustředění nešlo jen o odbornou přípravu velkých a malých hasičů, ale o mnoho více - přátelství, pomoc a důvěru, na kterou se hasiči musí vzájemně při zásazích vždy spolehnout.

Tak tedy Katka:

Mamut? Snad proto, že síla mamutů tví ve skupinové integritě nebo právě proto, že o každého mamuta se musel kdysi každý zasloužit? Ať to nebo to, symbol našich soptíků vzešel z nich samotných, z okolností jejich spolupráce a jejich neohroženosti. Udělali spoustu kroků kupředu, nikdo necouvl a nezdvihl bílý prapor, každý si je vědom svých možností a připraven jít zase o krok dál.

Pro tohle všechno vznikla myšlenka strávit spolu čas kdesi v srdci Jizerských hor. Někteří z nás, členů světa „dospělých“ i přes vlastní ne vždy jednoduché chvíle věnovali maximum přípravám, někdo byť unavený organizoval, někdo plánoval, někdo konal, někdo vybíral nutnosti, které už nikdo další nedokázal zajistit a byli i tací, kteří se v tu správnou chvíli dokázali postavit k těm, kteří už potřebovali svůj TIME - OUT. Jednoduše řečeno, táhli jsme za jeden provaz a zrodil se „BEDŘICHOV FOR MAMMUT 2018“.

Také už Vám došlo, v čem tví ta v článku zmíněná integrita hasičů? Já to vím už dlouho.

Jaroslava Čermáková, SDH

BEDŘICHOV FOR MAMMUT

Bedřichov

Bedřichov

 
Bedřichov

Bedřichov

 
Bedřichov

Bedřichov

 
Bedřichov

Bedřichov

 
 
20.12.2018 21:51:24 | přečteno 207x | magdalena.bulirova
load