50. ročník Poháru rozhlasu v atletice

Pohár rozhlasu

Mladší žákyně čtvrté v Poháru rozhlasu

Velkou pochvalu si za předvedené výkony v atletickém Poháru rozhlasu zaslouží mladší dívky. Do Mladé Boleslavi odjely bez kamarádek ze 7. A, které měly tento den jinou akci a přestože družstvo bylo tvořeno převážně žákyněmi 6. ročníků, dokázalo vybojovat toto pěkné umístění. Největší porci bodů pro družstvo vybojovala Štěpánka Grégrová, která společně s Eliškou Šléglovou byla výborná ve skoku vysokém. Nejmladší účastnice celého startovního pole, teprve desetiletá Ellen Šléglová dosáhla z našich závodnic nejhodnotnějšího výkonu a to v běhu na 600 metrů. Doběhla na 8. místě a nechala za sebou 27 závodnic o 2 až 3 roky starších. Výborně běžela i naše první štafeta, druhé bohužel upadl kolík a tak doběhla do cíle s velkou ztrátou. Nejlepšího umístní dosáhla Eliška Šléglová ve skoku dalekém a to 6. místo ze 32 závodnic. Dařilo se i Veronice Těšitelové v hodu míčkem, skončila osmá.

Z očekávané medaile bylo nakonec až 12. místo (starší žáci)

Starší žáci dle předvedených výkonů ve škole patřili určitě do okruhu favoritů na jednu z medailí. Jenomže den před odjezdem se omluvil Radim Matohlina, jeden z našich nejlepších i Daniel Lešák. Ve štafetovém závodě se zranil Petr Adi, takže k dalším dvěma disciplínám nemohl nastoupit a navíc se štafetě nepovedla druhá předávka, kde jsme ztratili hodně bodů. Ve vrhu koulí se zranil Dominik Prokeš, takže nenastoupil na výšku. Jakubovi Krejčímu bolavá noha nedovolila v dálce stoprocentní výkon a na patnáctistovce pro bolest nohy musel vzdát, což byla výrazná bodová ztráta. Nakonec musel patnáctistovku běžet náhradník, o pět let mladší Filip Šulc, který běžel výborně a nechal za sebou hodně soupeřů. Z nouze musel běžet patnáctistovku i Lukáš Ďurač. Přestože to není „jeho“ disciplína, statečně bojoval až na metu 1050 m, ale pak už to nešlo, došly mu síly a musel vzdát, což byla rovněž obrovská bodová ztráta. Náhradníci za dva omluvené a tři zraněné se opravdu snažili, bohužel nepodali zdaleka výkony, kterých by původně nominovaní určitě dosáhli. Nejhodnotnější výkon podal Dominik Prokeš ve vrhu koulí-3. místo ze čtyřiceti závodníků, výborně mu sekundoval i sedmý Jakob Bartoš. Pátý skončil na šedesátce Dušan Mišura. Běželo 44 závodníků. Nebýt pokažené předávky, byla mezi nejlepšími i naše štafeta.

Výborná Tereza Masaryková byla bohužel osamocena (starší žákyně)

Tereza Masaryková skočila do výšky 140 cm, což je školní rekord. V silné konkurenci obsadila 4. místo. Navíc přidala i 13. místo na šedesátce. Pro družstvo získala více, než třetinu všech bodů. Bohužel se k ní výkonnostně žádná z našich dívek nepřiblížila a tak na naše družstvo zbyl černý Petr.

Luboš Brodský
školní sportovní klub

50. ročník Poháru rozhlasu v atletice

Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

 
 
6.6.2018 18:16:39 | přečteno 957x | magdalena.bulirova
load