Dubnová zápolení školního sportovního klubu

volejbal

  • Magda Dürrová druhá v odznaku všestrannosti

V tělocvičnách a hřišti 7. ZŠ Mladá Boleslav proběhlo 10. 4. okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Závodilo se v disciplínách: trojskok z místa, hod medicinbalem, kliky, přeskoky švihadla, driblink s míčem a běh na 1000 metrů.

Pěkného úspěchu dosáhla Magda Dürrová, která si stříbrnou medailí zajistila účast v krajském kole, které proběhne 9. 5. v Čáslavi. Jen dva body zaostala Ellen Šléglová za bronzovou pozicí, čtvrtá byla ve své kategorii i Štěpánka Štecová.

Eliška Šléglová, která má medaili z krajského kola této soutěže z roku 2016 skončila v nejpočetněji obsazené kategorii (32 závodnic) na 8. místě.

  • Starší žáci třetí ve volejbale

V úterý 17. 4. proběhl v Nibe Aréně v Benátkách n. J. volejbalový turnaj dívek i chlapců. Volejbal je z hlediska nácviku určitě nejobtížnější kolektivní sport a tak mnohé školy nebyly schopny postavit družstvo. Turnaje se nakonec zúčastnilo šest dívčích a jen tři chlapecká družstva. V prvním utkání jsme narazili na domácí benátecké družstvo a podlehli až po velkém boji. První set jsme prohráli 21:25, a přestože domácí měli ve svém středu 4 volejbalisty, zvítězili jsme ve druhém setu po velkém boji 26:24, přestože jsme vedli už 23:16. V rozhodujícím setu už byl lepší soupeř a tak jsme zápas prohráli 1:2 na sety. Ve druhém utkání proti Gymnáziu Mnichovo Hradiště, které turnaj vyhrálo, už jsme mnoho šancí neměli, protože nastoupili všichni aktivní volejbalisté, a tak jsme prohráli 0:2 na sety a skončili třetí.

Školu reprezentovali: Kryštof Honc, Petr Adi, Zdeněk Čučka, Radim Matohlina, Dominik Prokeš, Pavel Smetana, Tomáš Balda a Lukáš Ďurač.

  • Vítězství v poháru McDonald´s cup

24. 4. pořádal náš školní sportovní klub okrskové kolo v malé kopané. Turnaj proběhl na stadionu SK Bakov n. J. na druhé travnaté ploše. Zúčastnilo se ho 6 škol. Mladší chlapci (2. - 3. ročník) na svého jediného soupeře z Dolního Bousova nestačili a odešli poraženi 0:7. Starší chlapci (4. - 5. ročník) dokázali turnaj po výborném výkonu vyhrát, když 3x zvítězili a 2x remizovali. Společně s druhými Kosmonosy postupují do okresního finále 4. 5. v Mladé Boleslavi. Stejného počtu bodů jako Bakov dosáhli i druzí žáci z Kosmonos. Michael Kühnel se stal se šesti brankami nejlepším střelcem turnaje a jeho bratr nejlepším brankářem v mladší kategorii. Velkou pochvalu zaslouží rozhodčí z řad žáků, Martin Louda, Tomáš Havrda, Vojtěch Klíma a Zdeněk Čučka a též zapisovatelky Tereza Masaryková, Karolína Smutná, Lucie Krejbichová a Karolína Venclová. Velký dík patří též SK Bakov n. J. za zapůjčení hřiště, kabin i restauraci na stadionu za zajištění občerstvení.

  • Krajské kolo Eurorebus – Praha

Žáci 6. ročníku se zúčastnili v letošním školním roce již 21. ročníku celostátní zeměpisné soutěže Eurorebus. Soutěž není pouze o znalostech, ale učí děti zejména vyhledávat potřebné informace v různých zdrojích, zejména v atlase, zeměpisných časopisech a na internetu. V krajském kole v Praze nebyly otázky pouze zeměpisné. Došlo i na všeobecný politický přehled, historii, přírodu, ekologii, energetiku i finanční gramotnost. Naši školu reprezentovaly tři dívky 6. ročníku Eliška Morávková, Štěpánka Štecová a Aneta Svobodová. Dívky získaly 16 bodů ze 40 možných, což na přední umístění nestačilo. Prvních 9 škol byla samá gymnázia.

Vítězné gymnázium získalo 33 bodů, nejlepší základní škola získala bodů 27.

Mgr. Luboš Brodský


15.5.2018 21:42:15 | přečteno 404x | magdalena.bulirova
load