Vrcholí sezóna titulárních tanečních soutěží

Ondřej Vokurka & Eliška Hřebíčková

Každý rok jsou první tři měsíce v roce věnovány titulárním soutěžím celé České republiky. Na mistrovství ČR se však nedostane každý, pouze nejlepších 30 (48 v dospělé kategorii) párů z žebříčku se může zúčastnit a bojovat o titul mistrů ČR.

Maraton těchto soutěží začal ve standardních tancích, a to 2. a 3. února v pražské Lucerně. Náš mládežnický pár Richard Rambousek & Veronika Bulířová se umístil na 9. místě. V dospělé kategorii soutěžil Vít Domorád & Simona Tejcová, kteří skončili na 10. místě z celkových 48 párů. Pro oba páry to bylo zklamání, neboť chtěli bojovat o pozice ve finálovém kole. V kategorii družstev se dospělé družstvo umístilo na 6. místě z celkových 20 družstev, družstvo mládeže do 21 let obsadilo finálové 5. místo a juniorské družstvo skončilo před branami finále na 7. místě.

Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích se letos konalo ve Zlíně ve dnech 23. a 24. února a zde už byl důvod k oslavám. V kategorii mládež se mezi 30 nejlepších tanečních párů dostal Richard Rambousek & Veronika Bulířová, kteří skončili kousek před čtvrtfinále na 23. místě. Ovšem naším favoritem byl taneční pár Ondřej Vokurka & Eliška Hřebíčková, kteří se v kategorii Junioři II. po bezkonkurenčním výkonu stali MISTRY ČR pro rok 2019! Ve finálovém klání vyhráli soutěž na samé jedničky.

Po třetí v řadě Mistři ČR

V soutěži družstev se dařilo především mladším kategoriím, dospělé družstvo se bohužel do finále nedostalo a skončilo na 9. místě z celkových 17 družstev. V kategorii mládež se však již družstvo do finále dostalo a skončilo na místě 5. Juniorské družstvo v čele s Ondrou a Eliškou zaznamenalo výjimečný úspěch, neboť po třetí v řadě pro klub vybojovali titul Mistrů ČR v družstvech. Vyhrát 3x v řadě juniorskou kategorii je v republikovém srovnání naprostý unikát a doufáme, že tyto výsledky budou motivací pro mladší páry se nadále zlepšovat.

TK Rytmus

Sezóna titulárních tanečních soutěží

Ondřej Vokurka & Eliška Hřebíčková

Ondřej Vokurka & Eliška Hřebíčková

 
Ondřej Vokurka & Eliška Hřebíčková

Ondřej Vokurka & Eliška Hřebíčková

 
Richard Rambousek & Veronika Bulířová

Richard Rambousek & Veronika Bulířová

 
Vít Domorád & Simona Tejcová

Vít Domorád & Simona Tejcová

 
 
12.3.2019 14:32:44 | přečteno 515x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load