Ozvěny halové sezóny bakovských tenistů

Tenis

V průběhu měsíce dubna přecházejí soutěžní hráči jako obvykle ze svých klání pod střechou do otevřeného prostoru venkovních antukových kurtů. Co to s jejich hrou letos udělá, se teprve ukáže. My se však můžeme společně ohlédnout za jejich výsledky ze zimních hal.

Tam se hraje na různých površích, nejčastěji na kobercích, kobercích s pískem nebo na betonu. Bohužel je v současné době málo bakovských hráčů, kteří se aktivně účastní soutěží a pravidelně trénují. Zvýšenou aktivitu oproti minulé době zaznamenal dorostenec Adam Bulíř, který pilně trénuje a zúčastnil se v zimě tří dorosteneckých turnajů, zatím bohužel bez úspěchů. Aktivita se ale cení. Starší žákyně Natálie Homolová má čtyři turnajové účasti na turnajích ve Sportcentru Mladá Boleslav. Postoupila jednou do čtvrtfinále a jednou do semifinále, když porazila Michaelu Kredbovou (Sportcentrum MB) 6:1, 6:4. Následně pak podlehla Kateřině Gašicové (Severočeská tenisová) 4:6, 4:6.

Mezi dospělými byl tradičně aktivní Jaroslav Honc. Na okresním přeboru v Mnichově Hradišti postoupil do semifinále přes domácího Lukáše Malého 7:5, 6:2. V semifinále prohrál s též domácím Petrem Pospíšilem po skreči soupeře ve třetím setu. Na silně obsazeném turnaji v Mělníce postoupil Jarda mezi šestnáctku výhrou nad Michaelem Pátým (Dvůr Králové) 4:6, 6:4, 6:4. Pak podlehl Davidu Zelinkovi (Aritma Praha) 5:7, 2:6. Zajímavým úspěchem pro tohoto bakovského tenistu byla účast na mezinárodním mistrovství ČR hráčů nad 35 let v Milovicích. Zde, v konkurenci osmi tenistů z pěti zemí, získal bronzovou medaili a vysloužil si uznání soupeřů. Gratulujeme.

Nejaktivnějším tenistou zimní halové sezóny byl dorostenec Petr Koukal. V jejím průběhu se mu podařilo uspět i na turnaji dospělých v pražských Petrovicích. Tam z kraje zimy vyhrál turnaj ve čtyřhře společně s Pavlem Markovičem (LTC MB). Porazili Karla Severu (Poděbrady) s Ivanem Gorbušinem (Olymp Praha) 7:6, 4:0 scr. a Romana Arendara (Vysočany) s Larsem Areggerem (Solidarita Praha) 6:3, 6:2. Ve Sport Areně Praha postoupil Petr mezi dospělými ve dvouhře do semifinále výhrou nad Janem Kohoutkem (LTK Liberec) 6:2, 6:4. V něm podlehl elitnímu přerovskému hráči Danielu Vrbovi 1:6, 2:6. Výraznější úspěchy zaznamenal Petr ve dvouhře dorostenců, nejprve to byly dvě finálové účasti. V Benátkách n. Jiz. porazil domácího Ondřeje Michálka po boji 6:2, 1:6, 13:11, pak Daniela Makovičku (LTC MB) 6:2, 6:2. Ve vyrovnaném finále podlehl Břetislavu Lukášovi (Dvůr Králové) 6:4, 5:7, 6:10. Na turnaji v Hrádku nad Nisou porazil domácího Simona Kalaše 6:1, 6:1, pak jeho staršího bratra Radka Kalaše 6:4, 6:2. Ve finále prohrál s velmi ambiciózním Dominikem Rysem (SK LAMA) 4:6, 1:6. Turnajového vítězství v singlu se Petr dočkal na závěrečném zimním turnaji o prvním dubnovém víkendu ve Sportcentru MB. Porazil postupně Mariana Kubína (TK Kolovraty) 6:0, 6:0, Petra Maštálku (LTC MB) 6:2, 6:0 a Daniela Makovičku 6:2, 6:3. Tentýž turnaj vyhrál i v deblu společně s Matyášem Černým (Česká Lípa). Další dvě vítězství ve čtyřhře dorostenců získal Petr nejprve v Satalicích, společně s Adamem Peterkou (Sparta Praha) vyhráli nad dvojicemi Filip Nováček (Čáslav), Šimon Vydlák (Kolovraty) 6:1, 6:0, Tobiáš Hájek (SK HAMR), Kryštof Žák (TŠ Lucie Hradecké) 6:4, 6:2 a Matyáš Vencl (Vysočany), Jaroslav Koudelka (Mělník) 6:2, 6:3. V Benátkách n. Jiz. vyhrál Petr debla společně s Danielem Makovičkou postupně nad domácím párem Václav Němeček, Lukáš Vimr 6:0, 6:0 a nad královedvorským párem Břetislav Lukáš, Štěpán Jansa 5:7, 7:5, 10:5.

Na začátku jara přejeme hráčům píli v další tenisové přípravě a dobré antukové dvorce, na jejichž přípravě se také sami podíleli.

Za LTC Bakov nad Jizerou z. s.

Karel Koukal

Halová sezóna bakovských tenistů