Výsledky tenisových družstev

Tenis

V měsících květnu a červnu proběhly o víkendech soutěže družstev. Bakovské družstvo dospělých hrálo oproti loňsku v pozměněné sestavě a opět se mu podařilo udržet ve II. třídě.  

V letošní sestavě chyběl Petr Koukal, o kterého požádal na hostování klub LTC Mladá Boleslav do středočeské divize. Na oplátku hráli v Bakově mladoboleslavští hráči Adam Kredba, Vojtěch Tůma a Hana Vaníčková. Zůstali opory týmu Jaroslav Honc, Jan Knápek a Viktorie Zahrádková (N. Ves), která se svými výsledky velmi přičinila o úspěchy družstva. Pomohla též Anna Matoušková (Rohatsko), Natálie Czepielová, Jan Horák, Adam Bulíř, třináctiletá Natálie Homolová a čtrnáctiletý hostující Jan Pučálka (TK Neridé), který sbíral pro družstvo body jako na běžícím pásu. Dvě výhry nad týmy Mnichovo Hradiště B 9:0 a LTC Kolín B 5:4 nakonec díky příznivému skóre stačily na zopakování loňského pátého místa v osmičlenné skupině.

Družstvo starších žáků ve III. třídě vybojovalo 5. místo v sedmičlenné skupině, když se mu podařilo porazit týmy Teniscentrum Kosmonosy 9:0 a PTA Kolín 5:4. Hlavní oporou týmu byla Natálie Homolová, která svými výkony přesahovala úroveň této soutěže a přemožitelku našla jen v nahoru postupujícím Mělníce. Dále se zápasů účastnili Diana Vitmajerová, Lukáš Dolejš, Daniel Klauz, František Hartl, Lukáš Horák, Jakub Baloun, Milan Sameš a Jakub Stádník.

Družstvo mladších žáků bohužel prohrálo ve III. třídě všech sedm utkání a v osmičlenné skupině zůstalo poslední. Do hry se zapojili Tereza Sedláčková, Diana Vitmajerová, Jakub Baloun, Martin Holan, Tomáš Bogdanoski, Lukáš Horák a Adam Dobrovič. Bohužel byly výsledky tohoto družstva často ovlivněny i absencemi hráčů na mistrácích.

Všem hráčům děkujeme za předvedené výkony. Mladším hráčům přejeme vytrvalost a píli v tréninku, vše se teprve učí a je třeba nepolevit. Těm, kteří se v létě vydají na individuální turnaje, pak přejeme co nejvíce úspěchů.

Za LTC Bakov n. Jiz. z. s.

Karel Koukal

25.7.2016 13:33:43 | přečteno 334x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load