Dívky dotáhly sezónu bez prohry!

Házená

V sobotu 20. 5. jsme odjely za dalším soupeřem na jejich domácí půdu, a to do Modřan. Jelikož i Modřany mají zastoupení ve většině kategorií, šlo o opravdu dlouhý den plný házené.

A i tentokrát všichni aspiranti na oblastní zlato nezaváhali a bez větších problémů potvrdili držení první příčky.

Ženy měly před tímto posledním zápasem již náskok 10 bodů nad druhým týmem oblasti a díky jednoznačným výsledkům i kuriózní situace, kde Bakov je jediný tým s kladnou rozdílovou bilancí vstřelené – obdržené branky. Zápas se po celou dobu táhl ve velmi pomalém tempu, a tak nepadalo tentokrát moc branek a po klidném poločase 8:4 bakovské ženy zvítězily celkově 14:8 a dokonaly tak čistou sezónu bez jediné porážky s plnými 18 body a skóre 182:99.

Dorostenky na tom byly v oblastním přeboru obdobně jako ženy, a i sobotní zápas byl podobného, pomalejšího rázu. Bakov hned od začátku začal budovat náskok a všem třem nastoupeným útočnicím se s velkou pohodou dařilo procházet obranou a skórovat. Na toto reagoval soupeř nasazením agresivnější obrany, ale naše děvčata zvyklá z mistrovských utkání na různorodé zákroky a tvrdost se s tím brzy srovnala a pokračovala v klidné hře a branky přibývaly. Po poločase 12:6 začalo přát štěstí soupeři ve střelbě a do naší sítě propadlo několik šťastných gólů. I tak se našim povedlo náskok zvýšit na konečných 22:15. I dorostenky tak završily čistou sezónu bez jediné prohry a probojovaly se tak na mistrovství ČR, které se bude konat od 23. června v jihomoravském Vracově.

Starší žačky, které zatím bez prohry také kralují oblasti, mají snad ještě lepší statistiky než dorostenky a ženy, a to do tohoto zápasu 133:36. Zápas byl opět spíše bez náboje a Bakov klidným a vyrovnaným výkonem pouze kontroloval narůstající rozdíl branek na světelné tabuli. Poločas skončil hezkým rozdílem 12:5. V druhé půli pak i díky stylu soupeřovy obrany, která bránila pouze 2 střelkyně, dostaly šanci i mladší střelkyně a branky i nadále přibývaly až na konečných 21:12. Žačky si tak připsaly další výhru, v řadě již 35. a čeká je poslední soupeř z opačného konce tabulky – Stará Huť, ale již nyní mají pojištěný postup na Mistrovství ČR 16. 6. v Přešticích u Plzně.

Výhru a přiblížení se postupu na MČR zaznamenali i starší žáci, které ještě čeká rozhodující střet s žáky Podlázek. Mladší žačky svůj zápas střelecky nezvládly a se soupeřem padly o několik branek, stejně jako muži, kterým se tento víkend nedařilo, nejspíše i obrovskou marodkou.

Přesto však byl i toto víceméně úspěšný víkend s bodovým ziskem 10 ku 6 a stále vše směřuje k tomu, že půjde o jednu z nejlepších sezón Bakova v historii – viz přiložený obrázek tabulky medailových úspěchů oddílu v jednotlivých ročnících od první dohledatelné sezóny 1992/93.

Pánek Luboš

12.6.2017 15:58:59 | přečteno 314x | magdalena.bulirova