Házenkářský Memoriál M. Šubrtové

Memoriál Žatec

V sobotu 12. 11. vyrazily již druhým rokem bakovské dorostenky na Memoriál M. Šubrtové do města chmelu – Žatce.  

Tento turnaj v národní házené bývá každoročně obsazen těmi nejlepšími družstvy z několika krajů a nejinak tomu bylo i letos. Přihlásilo se hned 8 družstev z 3 různých krajů a tato družstva byla rozdělena do skupin A a B, jakožto základní kolo.

Skupina A: Tymákov „A“, Bakov, Kyšice, Litvínov
Skupina B: Most, Březno, Tymákov B, Žatec

V loňském roce na 24. ročníku tohoto turnaje se Bakov umístil na slušném 5. místě se čtyřmi remízami a jednou výhrou v závěrečném šestkovém rozstřelu. Očekávání tedy bylo počínat si alespoň stejně dobře, nebo i lépe.

K prvnímu utkání nastoupilo všech našich 8 hráček proti plzeňskému celku z Kyšic a hned od začátku to byl velmi dynamický a vyrovnaný zápas. Střeleckou zodpovědnost si hned ze začátku vzala na svá bedra V. Burianová a trestala každé malé zaváhání Kyšické obrany gólem. Bohužel při posledním z těchto úspěšných pokusů došlo ke střetu se soupeřovou bekyní a zraněním ruky tak pro ni turnaj předčasně herně skončil. To už se ale chytil i zbytek útoku a od stavu 5:5 začala ze strany Bakova zkušená a precizní hra. Obrana nenechala soupeři prostor pro žádné střely a útok trpělivě držel míč vpředu, dokud nedocílil branky. Podařilo se tak dosáhnout 3brankového rozdílu, který vydržel až do konce. Byly tedy na světě první 2 body za výhru 9:6.

Druhý zápas proti Litvínovu se zpočátku zdál na přestřelku, když z prvních tří útoků padly téměř okamžitě branky a my po 30 sekundách prohrávali 1:2. V této chvíli však naše obrana napevno zavřela vrata a nepustila soupeře k čemukoliv smysluplnému. Naopak se po čase velmi dobře nastartoval útok a díky perfektním nápřahům zahnal litvínovskou obranu až na čáru. Tam si celkem snadno v soubojích 1 na 1 počínala kapitánka Nitschová, což soupeře viditelně psychicky rozložilo. Utkání tak skončilo vítězně 9:2 a byla zde tak velmi reálná vidina postupu do bojů o medailové pozice.

Poslední zápas ve skupině byl proti Tymákovu A. Papírově se jednalo o slabší z obou tymákovských celků ovšem s posilou v podobě gólmanky. V utkání nepadalo mnoho gólů a k vidění byly spíše krásné obranné i brankařské zákroky. Z útoku si nejlépe počínala Balounová, která doháněla nepříznivé skóre hezkými trefami a do střeleckých statistik se zapsala i nejmladší členka družstva Vančurová. Oběma družstvům se podařilo vsítit pouze 5 branek a utkání tak skončilo remízou, což i tak znamenalo, že do bojů o „bednu“ postupujeme z 1. místa ve skupině.

Nejprve na nás vyšel domácí celek z 2. pozice skupiny B, tedy Žatec, se kterým zatím nemáme dobrou bilanci, a vždy byl problém prostřelit soupeřovu velmi rychlou brankařku. Bohužel i na tomto turnaji tomu nebylo jinak. Přes mnoho povedených útočných akcí, kdy se podařilo obranu Žatce rozebrat, jen málo skončilo v síti. Obrana Bakova, stejně tak jako v předchozích 3 zápasech předváděla špičkový výkon, především pak A. Kovářová, která nekompromisně nepustila k výšlapu žatecké pokusy. Žel zde zahrálo roli rozhodnutí sudího a i branky z brankoviště byly uznány. Žatec odskočil na rozdíl dvou branek, který se vzhledem k střeleckým pokusům končícím na nohách soupeřovi brankářky, nepodařilo dohnat. Zápas skončil vítězstvím Žatce 9:7.

Poslední utkání, které mohlo zamíchat celým pořadím na 2. – 4. místě, jsme sehráli proti Tymákovu „B“, které se drží na špici Plzeňského kraje a i na tomto turnaji suverénně vyhrál všechny zápasy. K lepšímu jak 4. místu bylo potřeba uhrát alespoň bod. Do utkání bakovské dorostenky nenastoupily s velkou nadějí na výhru a hned ze začátku jsme obdrželi 3 rychlé góly, na což jsme reagovali pouze 1x. Poté se však spěchem tymákovských útočnic podařilo obranně ukořistit několik balónů a brankařce Pilbauerové se podařilo celkem perfektně eliminovat nejlepší střelkyni turnaje, a tak byla šance na vyrovnání. Útok si i přes velmi tvrdou obranu nebojácně chodil pro rány a snažil se prosadit a tvrdá práce postupně přinášela ovoce. Skóre se tahalo rozdílem jedné branky, což se v poslední minutě podařilo dorovnat a v posledních 50 sekundách se před naši bránou postavila zeď jménem Kovářová, Bartoňová, Škodová a nepustili soupeře k ohrožující střele. Zápas tak skončil remízou 6:6, což znamenalo úžasné druhé místo pro TJ Sokol Bakov.

Celému týmu patří obrovské díky a ohromná gratulace za předvedené výkony a to do poslední minuty i bez možnosti střídání a s věkovým průměrem pouhých 14 let!

Soupiska: Pilbauerová – Kovářová, Bartoňová, Škodová – Nitschová (K 20), Balounová (11), Burianová (4), Vančurová (1)

Konečné pořadí:
1. Tymákov B, 2. Bakov, 3. Kyšice, 4. Žatec, 5. Tymákov, 6. Most, 7. Litvínov, 8. Březno

Luboš Pánek

Memoriál M. Šubrtové

Memoriál Žatec

Memoriál Žatec

 
 
11.12.2016 17:32:41 | přečteno 396x | magdalena.bulirova
load