Semifinále Zimní ligy Dorostenek

Házená

V neděli 12. 3. se v krásné hale v Pustějově konalo semifinále ZLM. Družstvo Bakovských dorostenek ve velmi oslabené sestavě (8 hráček) a převážně složené ze starších žaček se tam vydalo již v sobotu odpoledne vzhledem k velké vzdálenosti a odjíždělo až v pondělí dopoledne.

Soupeřkami nám byla 4 moravská družstva a s námi, Pražskými kluby přiděleným postupujícím Krčínem, a právě ten nám byl prvním soupeřem. První poločas probíhal velmi vyrovnaně, čemuž nasvědčoval remízový výsledek ze čtvrtfinále. Zde však bez jediné útočnice na střídání Bakov nestačil s početnějším Krčínem držet krok a tak nakonec zápas skončil prohrou 8:13.

Po pouhé 30 minutové pauze na nabrání sil tu byl domácí Pustějov. Co do velikosti a počtu hráček byl Bakov v opravdu silné nevýhodě. Přesto byl první poločas opět vyrovnaný a až v druhé půli začal Pustějov naší silně vyčerpané „osmičce“ gólově odstupovat a to až na celkových 11:20.

Po další pouhé 30 minutové pauze dívky nastoupili proti favoritovi turnaje Vracovu. Zde již soupeř v poločase utekl na 3 branky, a i když zbytek zápasu byl celkem vyrovnaný díky četným zásahům gólmanky a získaným míčům obrany, tak Vracov pohlídal svůj náskok a zvítězil 12:7.

Následovala první větší pauza, a to necelé 2 hodiny, při které se dívky konečně stihly trochu zregenerovat a nabrat síly před utkáním se Starou Vsí, která je obávaná velmi tvrdou obranou a již pohled na početnou sestavu o poznání starších a silnějších soupeřek bylo vidno, že půjde o složitý zápas. Bakov však po odpočinku vlétl do zápasu jako vyměněný a začal proměňovat šance a i obrana s brankařkou se krásně sladila a po náročném poločase svítil nerozhodný stav 5:5. Druhý poločas se od začátku stále tahal, ale Bakovské dívky nahrazovali nepoměr síly a výšky svou rychlostí a šikovností a díky perfektně sehraným pohybům celého týmu dokázali Starou Ves, která na turnaji do zápasu s námi neprohrála – porazit 12:11.

Po tom opravdu fyzicky vysilujícím zápasu a již nemožnému postupu do finále, jsme k poslednímu zápasu proti Chropyni nastoupili s naprostou lehkostí a nenucenou pohodou, jelikož již opravdu o nic nešlo. Po velmi pomalé první půli jsme prohrávali 2:5 a na druhou půli se tak část obrany prohodila s útokem a hráčky si zápas užívaly spíš jako sranda mač. O to větší překvapení bylo, když soupeř snad kvůli chaotické a nahodilé hře naší obrany začal zbrkle střílet a většina střel skončila buď mimo nebo v rukou naší brankařky. A naopak vpředu uvolněný styl hry vycházel a góly začaly padat a hned dvakrát se trefila i po celý turnaj výborně hrající bekyně Bartoňová. Stav 8:8 zhruba minutu před koncem se nepodařilo sice uhlídat, ale i tak byl velmi pěkný výsledek 8:9.

Všem zúčastněným hráčkám patří obrovské dík a uznání. Takto prestižní turnaj s velmi silnými soupeři, pro většinu z našich hráček dokonce i vyšší kategorie a v sestavě jen s 1 záložníkem na střídání odehrát takto kvalitně a silně potrápit jednoho postupujícího a druhého porazit, je opravdu úctyhodné, i když jsme obsadili až 6. místo.

Nejlepší střelkyní turnaje se stala naše kapitánka Terka Nitschová s 26 zásahy.

Sestava: Pilbauerová – Kovářová, Žďánská, Škodová, Bartoňová (3) – Nitschová (K 26), Burianová (15), Křibská (2)

Trenér: L. Pánek
Vedoucí: G. Ďuračková