Ženy zvítězily v Mostě

Ženy - turnaj Most

V sobotu 17. 3. vyrazily naše ženy na přípravný přátelský turnaj do Mostu. Skladba družstva čítala především dorostenky doplněné několika ženami a starší žačkou v bráně, výsledek však byl očekáván pozitivní, vzhledem k současné vlně úspěchů ve všech 3 kategoriích.

Tento krátký turnaj o 4 družstvech jsme začali proti známému krajovému soupeři KNH Spoje, na kterého se nám střelecky hojně daří a ani tento zápas nebyl výjimkou. První poločas byl spíše oťukávací a zahřívací a výsledek poločasu téměř vyrovnaný 10:8. Poté již náš útok vyzjistil slabiny v obraně Spojů, začaly rychlé přesuny vybojovaných balónů dopředu a následné perfektní zakončení. Podařilo se tedy první vítězství 23:16.

Následoval zástupce Západočeského kraje – Nezvěstice. Tým herně pro nás neznámý a vzhledem k všeobecně známé kvalitě plzeňských celků jsme přistoupily s respektem. První poločas byl opravdu vyrovnaný a skončil těsně 8:7 pro Bakov. Ve druhé půli již veškerý respekt opadl a převládla touha po vítězství, a tak obrana s brankařkou zavřely bránu a nepustily soupeřky k větším akcím, naopak vpředu začaly střelecké hody. Druhý poločas jsme tedy ovládli 13:3 a celkově tedy výhra 21:10.

Po krátké, 10minutové pauze nás čekal poslední zápas proti pořadateli – Mostu. Zde jsme si již začátek pohlídali a po celou dobu si udržovali bezpečný odstup. Až ke konci, kdy po celý turnaj výborně chytající brankařce ze starších žákyň začala palebná akce kolem hlavy, začal Most náskok stahovat. I tak se však podařilo uhájit výhru 16:13. Skvěle v tomto zápase zafungovala obrana, která nepodlehla tlaku rozhodčího, který nepískáním průrazů podněcoval k tvrdé hře s fauly, ale dál si udržovala svou technickou hru.

Turnaj tedy skončil vítězstvím TJ Sokol Bakov a pro děvčata šlo o dobrý přípravný trénink, především před blížícím se finále ZLM dorostenek. Všem našim hráčkám patří velké díky za předvedené výkony, stejně tak pořadatelům za zorganizování turnaje.

Konečné pořadí: Bakov, Most, Spoje, Nezvěstice

Sestava: Pilbauerová – Kovářová, Bartoňová, Černá, Puskajlerová – Nitschová (K, 13), Balounová (13), Vaníčková (11), Burianová (23)

Pánek, Ďuračková

11.4.2018 14:57:25 | přečteno 338x | magdalena.bulirova