Šachisté oslavili čtyřicítku

kůň

Šachisté Sokola Bakov uspořádali v sobotu 20. května setkání členů oddílu a jeho přátel u příležitosti 40. let od jeho znovu založení v r. 1977.  

Při této příležitosti proběhlo v místní restauraci Beseda slavnostní setkání všech minulých i současných členů oddílu s bohatým moderovaným programem. Po slavnostním zahájení proběhla simultánka s velmistrem Vlastimilem Jansou, které se zúčastnili Vojtěch Drábek, Jaroslav Záhorbenský, Martin Richter, Pavel Švejdar, Vítězslav Honc, Jakub Beran, Hana Landová, Šimon Šťastný, Václav Lochman, Jindřich Kolda, Lumír Havlík, Tomáš Marcikán, Jan Paldus, Martin Tesař, Lukáš Flek, Zdeněk Malík a Petrové Garšic Švejdar Hulín a Kolman. Velmistr Jansa vyhrál 17:3, když podlehl Jardovi Záhorbenskému a Vojtovi Drábkovi, remízu udržel Martin Richter a Petr Hulín. Po urputných bojích následovala večeře a po ní beseda o šachových i nešachových zážitcích GM Jansy a postupně i ostatních.

Vrcholem večera bylo vyhlášení výsledků hlasování Výkonného výboru oddílu o osobnostech čtyřicetiletí v těchto kategoriích a s těmito výsledky:

  • Sportovec: 1. IM Petr Jirovský, 2. Pavel Mudra, 3. Jitka Zdobinová
  • Trenér: 1. Jaromír Weiser in memoriam, 2. Josef Kříž in memoriam, 3. Pavel Švejdar
  • Organizační pracovník: 1. Jaroslav Jirovský, 2. Martin Richter, 3. Luděk Švejdar
  • Talent: 1. Jakub Beran. 2. Petr Švejdar, 3. Šimon Šťastný

Na závěr musíme velice poděkovat všem vzácným hostům za jejich účast, jmenovitě starostovi města Bakov nad Jizerou panu Radimu Šimáněmu, sestře starostce bakovského Sokola Jitce Brychové, manželům Crhovým, Evě Chládkové a rodině Jirovských. Všichni zúčastnění si domů odnesli nejen pamětní sklenici, případně ocenění v některé z vyhlašovaných kategorií, ale i nezapomenutelné zážitky ze simultánky i ze setkání s bývalými či stávajícími šachovými přáteli, některá totiž byla opravdu až po dlouhých desetiletích!

Jaroslav Záhorbenský

 

12.6.2017 15:55:09 | přečteno 605x | magdalena.bulirova
load