Naši tenisté na okresních přeborech

Tenis

V uplynulých týdnech proběhly na různých místech našeho okresu tenisové přebory postupně všech věkových kategorií.

 

Nejprve se konal přebor mladších žáků a žákyň v Mladé Boleslavi 19. - 20. dubna.

Za tenisový oddíl LTC Bakov nad Jizerou se jej zúčastnila Natálie Homolová, a reprezentovala nás velmi úspěšně. Ve dvouhře si poradila se Zuzanou Řezáčovou (MB) 6:7, 6:2, 6:0 a vzápětí porazila i první nasazenou Terezu Michálkovou (Benátky) 6:3, 6:2. Ve finále pak prohrála těsně s Veronikou Šprojcarovou (MB) 6:4, 3:6, 3:6. Ve čtyřhře dosáhla na turnajové vítězství, když společně se svou finálovou přemožitelkou vyřadily nejprve pár Horáková (MB), Kadlecová (Benátky) 6:4, 6:4 a pak ve finále pár Gašicová (Benátky), Řezáčová (MB) 6:4, 4:6, 10:5.

O týden později se odehrál přebor dospělých v Mladé Boleslavi a zároveň přebor starších žáků a žákyň na domácích kurtech v Bakově. V kategorii dospělých náš oddíl reprezentoval Jaroslav Honc. Podařilo se mu probojovat do semifinále čtyřhry, společně s Lukášem Malým (Mnich. Hrad.), po výhře nad mladoboleslavským párem Ondřej Outrata, Vojtěch Tůma 6:0, 6:3. O finále se pak doslova poprali s hráči z Mnichova Hradiště Lukášem Gernátem a Petrem Pospíšilem, i když nakonec prohráli 6:7, 4:6, přičemž v obou setech do poslední chvíle vedli.

Ve starších žácích si přebor za náš oddíl zahráli Roman Hašek, který prohrál s talentovaným Tadeášem Krakuvčíkem (Benátky) 3:6, 3:6. Hráči Adam Provazník a Adam Bulíř sbírali své první turnajové zkušenosti a prohráli též v prvním kole se zkušenějšími hráči z Benátek Koudelou a Vimrem.

Natálie Czepielová narazila na úvod na pozdější vítězku přeboru starších žákyň Viktorii Zahrádkovou (Nová Ves) a podlehla jí. Natálie Homolová svedla třísetovou bitvu s Terezou Michálkovou, ve které též prohrála po výsledku 5:7, 6:4, 5:7. Dostala se však do semifinále čtyřhry spolu s Barborou Sofínovou (Benátky) po výhře 6:4, 6:4 nad benáteckým párem Michálková, Kadlecová.

Nejdál se z bakovských starších žáků dostal Petr Koukal. Vyřadil postupně Makovičku (MB) 6:2, 6:1 a Kohouta (Benátky) 6:0, 6:0. Následně v semifinále po tříhodinové bitvě podlehl Pšeničkovi (Benátky) 4:6, 7:5, 6:7 a neobhájil tak titul okresního přeborníka ze zimní halové sezony. Chuť si spravil ve čtyřhře, kterou vyhrál společně s novým okresním šampionem Ondřejem Michálkem (Benátky).

Posledním přeborem okresu byl turnaj v kategorii dorostenců. Ten byl uspořádán opět na kurtech LTC Mladá Boleslav 1. - 2. května. Petr Koukal v něm porazil Ondřeje Outratu (MB) 6:4, 6:2, v semifinále pak s prvním nasazeným Tomášem Zimou (MB) prohrál 1:6, 3:6. Společně s Jakubem Křováčkem (MB ) přehráli ve čtyřhře mladoboleslavskou dvojici Outrata, Jáchym Tůma a dostali se do finále, v němž po dobrém výkonu podlehli vítězům Tomáš Zima, Lukáš Malý (Mnich. Hrad. ) 2:6, 4:6.

Lukáš Malý se stal šampionem zároveň i ve dvouhře.

Doufáme, že tento úvod letní tenisové sezony pomohl všem našim hráčům rozehrát se na soutěžní úrovni před začínající sezonou soutěží družstev.

Za LTC Bakov nad Jizerou
Karel Koukal. 

Naši tenisté na okresních přeborech

Jaroslav Honc

Jaroslav Honc

 
Petr Koukal, Ondřej Michalek

Petr Koukal, Ondřej Michalek

 
Natálie Homolová, Veronika Šprojcarová

Natálie Homolová, Veronika Šprojcarová

 
 
16.5.2014 13:58:53 | přečteno 1214x | magdalena.bulirova
load