Dejte si pozor nejen na podomní prodejce

auto

Od poloviny měsíce března se hromadí oznámení od občanů, související s nabízením levných energií do Vašich domácností od pracovníků různých firem, pracujících pro velké společnosti. Tito pracovníci se snaží dostat k vašim vyúčtováním energií a vnutit Vám svého dodavatele.  

Nařízení Města Bakov nad Jizerou č. 1/2015 tento způsob prodeje zakazuje a pracovníci těchto firem se dopouštějí přestupku. V měsíci březnu se podařilo, díky všímavým spoluobčanům, zjistit a zdokumentovat jeden přestupek, jehož řešení bylo postoupeno příslušnému správnímu orgánu.

V současné době tyto firmy, aby se vyhnuly sankcím za přestupek, našly jiné řešení, a to že používají telefonické kontakty ze straších databází a pokoušejí si sjednat schůzku přímo s odběratelem, kterého se pokoušejí přesvědčit o špatnosti jeho smlouvy nebo možných následků stávající smlouvy, kterou označují za špatnou. V tomto případě pak záleží pouze na Vás, zda si schůzku sjednáte či nikoliv.

Současně se objevila i sdělení na různých sociálních sítích, která opětovně varují řidiče vozidel, na kteří předstírajíce poruchu na vozidle následně nabízejí prodej různých šperků. V naprosté většině případů se jedná o cizince, pohybující se v starších modelech luxusních vozů, tmavší barvy. Doporučuji všem s těmito lidmi nekomunikovat a oznámit jejich přítomnost hlídce Městské policie nebo policie ČR.

Aleš Konývka, ředitel MP 

8.5.2017 14:26:00 - aktualizováno 8.5.2017 17:32:16 | přečteno 1057x | magdalena.bulirova
load