Alkohol za volantem

Alkoholtestr

Během posledních dvou měsíců řešili strážníci Městské policie v Bakově nad Jizerou dva případy, kdy řidič před jízdou požil alkoholické nápoje.

Poslední srpnový den před jedenáctou hodinou večerní si strážníci při hlídkové činnosti všimli vozidla, jedoucího v Husově ulici pomalou jízdou, kdy kličkoval po komunikaci. Strážníci využili svého zákonného oprávnění a vozidlo zastavili. Při kontrole totožnosti řidiče hlídka pojala podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu. Při kontrole dokladů potřebných k řízení motorového vozidla hlídka zjistila, že muž nevlastní řidičský průkaz a následná dechová zkouška prokázala alkohol v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která dořešení záležitosti převzala do své kompetence.

Druhý případ byl strážníkům ohlášen obsluhou benzínového čerpadla v sobotu 24. října před jednou hodinou ranní, kam přijelo vozidlo, jehož řidič málem naboural do čerpacího stojanu a jeho jednání je podivné. Na čerpací stanici ihned vyjela hlídka, která zjistila, že vozidlo nemá levou přední pneumatiku a má obroušený disk. Při kontrole totožnosti muž hlídku slovně urážel a následně předložil pouze občanský průkaz, řidičský průkaz odmítl ukázat s odůvodněním, že do toho strážníkům nic není. Stejným způsobem reagoval na dotaz, zda před jízdou požil alkoholické nápoje a dechovou zkoušku odmítl. Stále strážníkům tvrdil, že vozidlem nepřijel, ale přitlačil ho. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla i v tomto případě přivolána hlídka Policie ČR, která dořešení záležitosti převzala do své kompetence.

Aleš Konývka, ředitel MP


14.11.2020 | přečteno 183x | magdalena.bulirova
load