Dubnové střípky městské policie

foto2

Duben – měsíc bezpečnosti. Tak zní oblíbené heslo měsíce dubna, jehož význam byl pro letošní rok značně narušen opatřením v souvislosti s nákazou koronavirem, označovaným COVID–19.

V této nelehké době se strážníci proměnili spíše v asistenty, kteří se kromě dohledu nad dodržováním vládních opatření a veřejného pořádku, věnovali spolupráci s vedením města při realizaci opatření města, zajištění uzávěr hřišť a sportovišť a následně i předávání informací nebo materiální pomoci mezi občany a městem. I v této době se strážníci nevyhnuli běžné činnosti, jako jsou odchyty „uprchlých“ domácích miláčků, špatně parkujících řidičů. V noci z pátku na sobotu 24. dubna vyjížděli strážníci po druhé hodině noční na oznámení ostrahy průmyslového objektu v ulici Na Výsluní, který si všiml na kamerovém systému firmy pohybu nepovolané osoby. Strážníci provedli s pracovníkem kontrolu objektu, kde se jim na jedné z toalet podařilo nalézt muže cizí národnosti, kterého zadrželi a zajistili do příjezdu přivolané hlídky Policie ČR. Té muže, podezřelého ze spáchání trestného činu předali spolu se zajištěným odcizeným materiálem.

V pondělí 27. dubna v dopoledních hodinách vyjížděl strážník na telefonické oznámení občanky na parkoviště k budově České pošty v Boleslavské ulici, kde byl hlášen podivný polonahý muž bez roušky. Na místě strážník zjistil muže cizí národnosti, který bez bot, oblečen pouze do kalhot, stopoval projíždějící vozidla. Při prvotním rozhovoru muž jevil známky psychické poruchy a neměl u sebe žádné doklady. Vzhledem k opatřením a nařízením vlády strážník na místo přivolal hlídku Policie ČR, do jejíž příjezdu se pokoušel muže udržet stranou od ostatních občanů a zjistit jeho totožnost. To se nepodařilo ani po příjezdu hlídky Policie ČR a pro podezření z onemocnění muže byla přivolána RZS, která muže za asistence Policie ČR odvezla k odbornému vyšetření.

 Aleš Konývka, ředitel MP


13.5.2020 14:09:31 | přečteno 245x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load