Děti se v Tymišce nenudí

karneval březen

Jaro je tu a tak si můžeme dovolit delší pobyt venku. Chodíme na procházky po okolí, na dětské hřiště za Sokolovnou a také trávíme více času na naší zahrádce, kterou jsme si po zimě uklidili a připravili ke hraní.

I když se stále učíme o bezpečném pohybu na ulici a veřejných částech města, tak každoroční návštěva městské policie v naší škole je pro nás veliká událost a zkušenost, která nám opakovaně připomíná, jak je důležitá naše vlastní bezpečnost.

Pan strážník z městské policie nás opět vyzkoušel, zda umíme neposlušnému medvídkovi Brunovi dobře poradit při řešení problémů, které se mohou přihodit i každému z nás. Vysvětlil nám srozumitelně vše potřebné a na závěr své návštěvy dětem půjčil policejní čepici, vysílačku a pouta. Byl to pro nás velký zážitek.

Jarní proměny jsou velikou inspirací pro tvořivost, učení a další aktivity ve škole, o kterých si také každý den povídáme v komunikativním kruhu.

Hrané divadelní představení „O veliké řepě“, nás nadchlo k práci malých zahradníků. Připravili jsme si řízky léčivé rostlinky rýmovníku . Každý den sledujeme, jak ty stonečky začínají samostatně žít. Máme z toho radost a těšíme se na přesazování do květináčků, které si odneseme domů.

Domácí bylinky, které maminky uchovávají za okny tak doplníme o něco nového.

Poslední den v březnu jsme prožili karnevalem.

Krásné jaro Vám Všem přejí učitelky a děti z Kuřátek.

7.4.2017 21:26:51 | přečteno 234x | magdalena.bulirova
load