Berušky tentokrát na horách

Berušky v Rokytnici

Ne že bychom si letos užili málo sněhu, ale hory jsou hory. Tak jsme si je jeli užít na prodloužený víkend. 

Vyrazili jsme za krásného počasí hned v pátek ráno vlakem do Harrachova, prošli jsme si město, obdivovali skokanské můstky a vydali se do kopců. Na Ručičkách jsme dali sváču, vytáhli igelitové pytle a začali se občas i po nich „sesouvat“ do Rokytnice n. Jiz., kde jsme byli ubytováni v místní sportovní hale. My, třeťáci, jsme spali všichni v jednom pokoji pro 22 osob, což zajišťovalo velkou legraci a neskutečný chaos v osobních věcech. Bývalé berušky (osmáci) se raději ukryly do vedlejšího pokoje. Po velmi náročném povlékání postelí  jsme prověřili herní prvky před halou a šli na nákup. Večer jsme si namazali svačiny na sobotu a lehli si do kina. To se tak povalujete v posteli, čučíte na film, až plynule přejdete do spánku. Čím dříve - tím lépe, protože nás v sobotu čekal celodenní výlet.

Vstali jsme už před šestou (k nevoli paní učitelky) a po 3 hodinách příprav jsme vyrazili na lanovku. Cesta čtyřsedačkou na Lysou horu byla pro někoho skutečným dobrodružstvím. Zvládli jsme to všichni s přehledem a pokračovali přes Růženčinu zahrádku a Pančavskou louku k prameni Labe. Až k němu jsme nedošli, protože v zimě není vidět. Ale ty výhledy: Sněžka, Szrenica, Violík, Vysoké kolo, Luční bouda, sjezdovky Špindlu. No prostě jsme se kochali jako Homolkovi. Byli jsme i u Mohyly Hanče a Vrbaty a Harrachových kamenů. Počasí nám přálo, ale uhodil hlad, takže hurááá na oběd na Dvoračky. Pod nimi je takový hezký kopec, takže jsme zase blbli na pytlích - superjízda!

Večer nás čekala odměna za 15km pochod - šli jsme do music baru na drink a diskotéku! Rezervace byla jen pro nás, nealkodrinky za poloviční ceny a DJ hrál hity na naše přání, prostě jsme „pařili“ skoro do 22. hodiny. No byla to bomba, moc jsme si to užili a polomrtví padli do duchen.

V neděli jsme se pokusili víceméně úspěšně pobalit osobní věci a vyrazili na hru po Rokytnici. Byla to taková upgradeovaná stopovaná. Na cestě busem domů většina „vytuhla“ a v pondělí jsme byli ve škole jako mouchy, ale zažili jsme skvělý víkend!

Všichni z Berušek ze 3. B

Berušky v Rokytnici

Berušky v Rokytnici

Berušky v Rokytnici

 
Berušky v Rokytnici

Berušky v Rokytnici

 
Berušky v Rokytnici

Berušky v Rokytnici

 
Berušky v Rokytnici

Berušky v Rokytnici

 
Berušky v Rokytnici

Berušky v Rokytnici

 
Berušky v Rokytnici

Berušky v Rokytnici

 
 
10.4.2017 20:40:14 | přečteno 236x | magdalena.bulirova
load