Zářijové novinky z mateřinky

Mateřské škola

Třetího září jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Kapacita naší mateřské školy je opět zcela zaplněna. 

Sedm tříd mateřské školy navštěvuje 180 dětí, úplných nováčků přišlo 51. Paní učitelky přivítaly děti do naklizených a vyzdobených tříd. Moc nás těšilo, že se podařilo během prázdnin realizovat projekt „Rekonstrukce kotelny a otopné soustavy“. Ve všech prostorách školky jsou nainstalovaná nová topná tělesa. Zcela nově je vybavena i kotelna včetně moderních kotlů. Věříme, že tuto změnu oceníme zvláště v chladnějších měsících, kdy bude možné regulovat teplotu v jednotlivých třídách pomocí moderní počítačové techniky. Moc děkujeme našemu zřizovateli za aktivní přístup v rámci realizace tohoto projektu. 

Pro školní rok 2018/2019 máme připravený netradiční projekt vytvořený při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa s názvem „Výlet do minulosti s předškoláčkem Bakováčkem aneb Sedm divů, sedm tříd, sedm krás a sedm míst“. Tento projekt je financován z grantového programu ŠKO ENERGO FIN z kategorie vzdělávací. Zástupci této firmy hodnotili náš projekt jako velmi zajímavý a přínosný jak po stránce organizační, tak především po stránce obsahové. Projekt byl podpořen nejvyšší možnou částkou 70 tisíc. 

Prostřednictvím aktivit našeho projektu uvedeme děti do světa nejen materiálních hodnot, ale především do světa hodnot duchovních, do světa kultury a umění. V našich třídách se uskuteční projektové dny zaměřené na konkrétní témata: oslava svátku svatého Václava, sté výročí vzniku Československa, hlavní město Praha, Bakov nad Jizerou - historie i současnost, Klokočka, Zvířetice. Naší první aktivitou tohoto projektu bude návštěva výstavy korunovačních klenotů v Galerii Pod Věží v Mladé Boleslavi a v říjnu nás čeká výlet na Pražský hrad. Moc se na realizaci našeho projektu těšíme a rádi se s vámi o své zážitky podělíme. 

Přejeme Vám všem klidný a pohodový školní rok a těšíme se na vzájemnou spolupráci. 

Kolektiv zaměstnanců mateřské školy.

Září

Mateřské škola

Mateřské škola

 
Mateřské škola

Mateřské škola

 
Mateřské škola

Mateřské škola

 
 
16.9.2018 19:18:10 | přečteno 362x | magdalena.bulirova
load