Jaká je podzimní Tymiška?

hrad v bakove

Stejně tak jako podzim mění své barvy i naše mateřská škola a zahrada se zbarvila. Spolu s obnovením barev naší krásné Tymišky se přidalo i několik nových herních prvků pro děti.  

Tyto prvky čelí velkému obdivu a děti je milují. Nejoblíbenější je žlutý hrad uprostřed zahrady, nazvali jsme ho „malé Zvířetice“, není nijak zvlášť vysoký kvůli bezpečnosti, ale členitost mu rozhodně nechybí. Dokonce i budovu, ve které býváme, teď o mnoho lépe poznáte a to díky umění pana Bělohoubka.

Máme již po období adaptace nových dětí, a tak jsme se rozhodli nezahálet a plánujeme výlety a akce školy. V průběhu posledních dnů jsme měli možnost zhlédnout krásnou pohádku z dílny Nezávislého Divadla pod taktovkou pana Šimůnka. Pohádka byla na téma Křemílek a Vochomůrka. S Nezávislým Divadlem spolupracujeme již dlouho a vždy jsme velice spokojeni, každý si z představení odnese to své, jak učitelky, tak děti. Dále jsme navštívili Ekocentrum Zahrada v Mladé Boleslavi s velice poutavým a naučným programem s názvem „zvířátka z farmy“. V Ekocentru nás čekalo milé uvítání ve formě her, tance a povídání v kroužku na toto téma. Rozlišovali jsme skupiny zvířat, které kam patří či nepatří, hádali jsme hádanky a také jsme si každý své zvířátko vyrobili. Poté jsme si měli možnost vyzkoušet i některé hospodářské a farmářské činnosti na vlastní kůži, například jsme dojili na trenažéru a sbírali vajíčka od místních slepiček. Bezpochyby nechybělo ani seznámení se zástupci těchto zvířátek. Viděli jsme poníčka, králíky, kozy, ovce, slepice, morčata aj. Děti nabyly nových zkušeností a zážitků a spokojeně se vrátily do školky.

Dále nás čeká spousta činností spojených s průběhem podzimu ve spojitosti s výtvarničením a pracovní činností a v neposlední řadě příprava na příchod zimy.

Kolektiv MŠ Tymiška

Podzimní Tymiška

školka

školka

 
hrad v bakove

hrad v bakove

 
mini zoo

mini zoo

 
zvířátka

zvířátka

 
kdo nám dává méko

kdo nám dává méko

 
 
17.11.2017 | přečteno 296x | magdalena.bulirova
load