Zážitky za měsíc duben z MŠ Tymiška

Duben v MŠ

Jarní sluníčko přímo vybízí k výletům, a tak ani naše mateřská školka nezůstává v prostorách školy a vyráží vstříc dobrodružstvím, novým zážitkům a vědomostem.  

Nejen, že realizujeme procházky skrz Bakov křížem krážem, ale také jsme se vypravili do dobrovického muzea, které nás ohromilo svým krásným vybavením, výstavou a milým přístupem. V Dobrovicích jsme měli možnost vidět expozici tehdejších oděvů, které se nosily dříve. Vytvořili jsme si tedy představu o tom, jak mohly chodit děti oblečené do školy a školky za dob dávno minulých. Nejvíce nás zaujalo, že se boty šily obě dvě stejné, a tak si je tehdejší vlastník musel vyšlápnout dle svého, nestávalo by se tedy, že by kdy kdo mohl mít "kozí nohy". Také jsme si svůj vlastní oděv vytvořili. Vše jsme následně shrnuli u interaktivní tabule, kde jsme se mimo jiné učili hravou formou základní informace o hygieně a odívání celkově.

Další z akcí, která proběhla na půdě MŠ Tymiška byla "čarodějnické rejdění", kdy jsme se všichni proměnili v čarodějnice a čaroděje a společně jsme si užili den plný soutěží, hádanek a v neposlední řadě tvorby tajemného lektvaru mládí, do kterého každý přidal svou ingredienci.

Těšíme se na měsíc květen, neboť nám přinese spoustu dalších kulturních a nejen kulturních zážitků, o kterých se s vámi zase moc rádi podělíme.

Kolektiv MŠ Tymiška

Duben

Duben v MŠ

Duben v MŠ

 
Duben v MŠ

Duben v MŠ

 
Duben v MŠ

Duben v MŠ

 
Duben v MŠ

Duben v MŠ

 
Duben v MŠ

Duben v MŠ

 
Duben v MŠ

Duben v MŠ

 
 
15.5.2018 11:44:25 | přečteno 330x | magdalena.bulirova
load