Historiáda v Lomnici nad Popelkou

Historiáda

Ve dnech 25. až 26. dubna se v Lomnici nad Popelkou uskutečnila soutěž dějepisných znalostí Historiáda, při které každá škola či gymnázium vyslaly čtyři své soutěžící. 

Reprezentanty Bakova nad Jizerou se stali: Matěj Zeman, Jan Honc, Klára Kubíčková a já (Jan Joneš). Mezi základními školami jsme obsadili krásné 8. místo, ze 14 zúčastněných škol, což je skvělý výkon. Soutěž probíhala formou cyklických testů, otázek na válečné konflikty a jejich vojevůdce, práce s historickou mapou, řešení ročníkových testů i dotazů zaměřených na historii města, při nichž jsme museli hledat informace různě po Lomnici. Uplatnili jsme vědomosti nejen z našich dějin, ale i ostatních národů, byť jen málo, ale přeci však nám přišly vhod dokonce znalosti z němčiny či zeměpisu. Avšak celou soutěží nás neprovázely jen testy, zajímavá a poučná byla rovněž prohlídka hradu Pecka nebo návštěva lomnického hřbitova s kaplí a zvonicí, ve které nám zdejší zazvonili. V místním kině jsme mohli zhlédnout nelehký osud zdejšího rodáka a hrdiny Františka Truhláře, který byl ve 2. světové válce pilotem v Anglii.

Účast v této soutěži byla pro nás všechny opravdu cennou zkušeností, se sebou jsme si neodvezli jen spoustu nových znalostí a poznatků z historie, ale i kupu nezapomenutelných zážitků.

Jan Joneš, 8. B


14.5.2019 20:30:25 | přečteno 332x | magdalena.bulirova
load