Noc s Andersnem

Noc s Andersnem

Ve čtvrtek 28. března jsme se navečer vrátili zpět do školy, abychom se zúčastnili 19. Noci s Andersenem. Nejdříve jsme si vybalili spacáky, deky a lehátka, a pak už jsme si začali povídat o tom, kdo byl Hans Christian Andersen a které pohádky od něj známe

Letošní ročník byl věnovaný 70. výročí nakladatelství Albatros a každý jsme si přinesli 1 knížku vydanou tímto nakladatelstvím. Během čtení jsme se dozvěděli, že zlý čaroděj zaklel ptáka Albatrosa, z knížek mizí jeho znak a autoři nemohou psát další příběhy, protože jim mizí písmenka. Vydali jsme se na záchrannou akci, při které jsme plnili různé úkoly, přitom jsme se seznamovali s krásnými knihami a sbírali indicie na vyslovení protikouzla, které vrátí Albatrosa zpátky. Podařilo se, Albatrosa jsme vysvobodili, a on nám za to nechal sladkou odměnu. Nebylo to ale jednoduché, Albatrosi létají vysoko! Tak i naši odměnu nebylo snadné získat. Po tomto dobrodružství jsme se posilnili dobrůtkami, které nám připravili hodné maminky a babičky! Děkujeme!

Posilněni jsme nakreslili strom Pohádkovník, na který jsme navěsili knihy, se kterými jsme se setkali při plnění úkolů a knihy, které jsme si přinesli na čtení. Potom už jsme byli tak unavení, že jsme si zalezli do připravených pelíšků a usínali při poslechu krásných pohádek.

Už teď se těšíme na další ročník!

Žáci 3. C


Noc s Andersnem

Noc s Andersnem

Noc s Andersnem

 
Noc s Andersnem

Noc s Andersnem

 
Noc s Andersnem

Noc s Andersnem

 
Noc s Andersnem

Noc s Andersnem

 
 
21.4.2019 7:22:40 | přečteno 227x | magdalena.bulirova
load