Mobilní poradna LUMA přijede k lidem domů

baner

Přišel vám úřední dopis, kterému nerozumíte? Potřebujete poradit s dluhy? Nemáte peníze na právníka a navíc máte problém s cestováním? Poradna LUMA je nyní dostupná i pro vás.

Mnozí občané Mladé Boleslavi a obcí v okrese někdy potřebují využít bezplatného sociálně-právního poradenství. Od roku 2004 mohli docházet či dojíždět do Poradny LUMA v Mladé Boleslavi a již několik let vždy ve čtvrtek odpoledne do Poradny LUMA v Mnichově Hradišti. Někteří lidé do poradny přijet nemohou, například z důvodu snížené pohyblivosti nebo žijí v obci, kde veřejná doprava funguje minimálně.

Pracovníci LUMA MB doposud do domácností klientů vyjížděli pouze za oběťmi domácího násilí a trestných činů, do rodin s ohroženými dětmi a do sociálně vyloučených lokalit.

Službu odborné sociální poradenství jsme nově rozšířili o terénní formu z důvodu neustále narůstající poptávky. Prakticky to znamená, že pokud se zájemce nemůže dostavit k nám do poradny, přijedou sociální pracovnice za ním. Nadále poskytujeme telefonické a e-mailové konzultace. Ne všechny problémy řešíme u nás. Často se stává, že zájemce odkážeme na jinou, pro něj vhodnější službu, o které nevěděl. Dokážeme najít řešení pro každého, pokud se ozve včas. Využíváme této možnosti a vyzýváme občany: Pokud máte problém, s nímž si sami neumíte poradit, obraťte se na odborníky, dokud je čas na řešení. Poradenství je poskytováno za podpory právníka z řad advokátů.

Lidem ve finanční tísni poskytujeme bezplatně potravinovou a materiální pomoc.

Kontakty pro informaci o službě a pro objednání: tel. 774 607 840, e-mail: luma@luma-mb.cz, www.luma-mb.cz.

Poskytování služby je financováno ze státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí. V roce 2019 je služba kofinancována městem Mnichovo Hradiště, městem Bakov nad Jizerou a obcemi Horní Slivno, Katusice, Kosořice, Kropáčova Vrutice a Žerčice. Materiální pomoc pro lidi ve finanční tísni poskytuje Potravinová banka Praha. Všem podporovatelům srdečně děkujeme.

https://givt.cz/jekhetani-luma-spolecny-svet

Martina Brzobohatá, ředitelka LUMA MB, z. s.


8.11.2019 21:20:06 | přečteno 533x | magdalena.bulirova
load