Slovo starosty - březen 2016

2016-03

Vážení spoluobčané, vydání březnového zpravodaje nemohlo být lépe načasované, než na první jarní den.

Jaro mám moc rád, příroda se začíná probouzet, stromy nasazují do pupenů, zvěř odhazuje zimní zabarvení a na svět přivádí mladé, prodlužuje se den a především je možné zahájit práce na zahrádkách, vytáhnout kola na vyjížďky, prostě nastartovat všechny možné pohybové aktivity.

Po letošní divné zimě plné teplotních rekordů a výkyvů bude pěkné jaro obzvláště vítáno.

Zhluboka se nadechnout a dát vale paní zimě, která nám ve většině případů přisuzuje poněkud pasivní roli, kdy jsme přikováni k televizi, je krásný relaxační pocit.

V televizi i ostatních médiích celostátního i regionálního rozsahu jsou různé seriály, reality show, debaty a místo informovanosti je člověk ovlivněn emočně, což ve spojitosti se zimním obdobím může vést k „blbé“ náladě.

Potkávám se se spoustou z Vás při různých příležitostech a téměř vždy při vzájemných rozhovorech dojde na klasické „Už aby bylo jaro“ nebo „Cítím jaro ve vzduchu“.

Takže JARO je opravdu tady, hoďme zimu a ponuré nálady pro letošek za hlavu, užívejme jarní paprsky a dělejme to, co nás baví. A můžeme začít velikonočními svátky, které letos připadají hned na začátek jara…

Pěkné jaro, krásné Velikonoce a dobrou náladu.

Radim Šimáně, starosta města

22.3.2016 20:49:34 | přečteno 625x | magdalena.bulirova
load