Slovo starosty - únor 2017

2017-02

Milí občané, 

říká se – „únor bílý, pole sílí“ a pravdou také je „čím více se solí, déle sníh a led leží, tím více silnice na jaře brečí a všichni se na opravy těší“!

Je to tak, letošní zima je po delší době opravdovou zimou a to se projeví v nákladech města na zimní údržbu a dále pak na nákladech na opravu chodníků a komunikací.

Jak čísla za zimní údržbu budou po zimě vypadat, Vám pro informaci přineseme v březnovém, resp. dubnovém vydání zpravodaje.

Technická četa (TČ) „jede“ na plné obrátky, aby silnice a chodníky byly sjízdné a schůdné, nicméně vzhledem ke klimatickým podmínkám letošní zimy je to někdy dost obtížné zajistit plnohodnotnou účinnost některých přípravků, ať už posypových nebo chemických. Proto je pravdou, že i přes veškeré úsilí je někdy a někde pohyb po komunikacích či chodnících velmi obtížný…

Letos jsme také museli využít služeb externích firem pro odvoz nadměrného množství sněhu z města, především z bezpečnostně strategických lokalit. Tento sníh je deponován na parkovací ploše u Volnočasového areálu a je možné, že budeme moci sáňkovat ještě na Velikonoce.

Na tomto místě děkuji všem, kteří se na zimní údržbě města podílejí i Vám občanům za zpětné vazby a informace o akutních potřebách zásahu pracovníků TČ.

Vrátím se k mému úvodu. „Únor bílý, pole sílí“ – snad sníh úrodnost polí a luk na Bakovsku opravdu posílí, vždyť i běžkaři laskali tyto plochy svými skluznicemi a ladnými pohyby. Obavy jsou ale na místě, neb půda je na některých místech promrzlá až do půl metru a především nějací adrenalinoví a freestyloví rádoby rally „nadšenci“ se věnovali svými „pneu-drapáky“ těmto plochám opravdu na „plné pecky“!

Co se týká oprav komunikací – tak již nyní je vidět, že objem oprav bude s největší pravděpodobností rozsáhlejší. Na některých místech jsou hluboké a nebezpečné výtluky a spousta míst je popraskaných a vydrolených. Město jako každý rok bude provádět monitoring těchto míst ve městě a místních částech pro zajištění běžných oprav. I v této souvislosti budeme rádi za Vaše podněty, upozornění a oznámení poškozených míst. Jenom pro připomenutí v naší lokalitě máme místní komunikace, ale také krajské. To znamená, že oprava našich místních komunikací jde za námi – oprava krajských komunikaci je v gesci Krajské správy a údržby silnic.

S přáním bezpečné jízdy

Radim Šimáně, starosta města

Odvoz sněhu z ulic města

úklid sněhu

úklid sněhu

 
úklid sněhu

úklid sněhu

 
úklid sněhu

úklid sněhu

 
úklid sněhu

úklid sněhu

 
úklid sněhu

úklid sněhu

 
úklid sněhu

úklid sněhu

 
úklid sněhu

úklid sněhu

 
 
17.2.2017 10:13:22 | přečteno 535x | magdalena.bulirova
load