Slovo starostky - září 2011

slovo starostky 2011 09
  • Rekonstrukce základní školy

Letošní léto je ve znamení rekonstrukce naší základní školy, která probíhá za finančního přispění Středočeského kraje. Investiční akce za téměř 12 milionů korun představuje rekonstrukci všech sociálních zařízení, výměnu oken do parku u pavilonové budovy, kde je opravována také střecha, provedeno zateplení a realizace nové fasády. Tato investiční akce je provázena řadou problémů tak, jak to na takových akcích bývá, a to tím spíše, že termín na provedení prací je krátký a rekonstrukce ve starých budovách vždy přinesou nějaké skryté problémy. Díky tomu nejen vedení města, ale také rada města a vedení školy věnovali tomuto problému mnoho chvil a napjatě sledovali rekonstrukci školy, zejména rekonstrukci vnitřních částí, neboť bylo nutné zajistit, aby naše děti mohly opět 5. září jít do školy. Pro všechny případy jsme měli připravené také náhradní prostory, ve kterých by mohla výuka probíhat. Ráda bych touto cestou poděkovala vedení školy, učitelskému sboru a v neposlední řadě panu školníkovi a uklízečkám za jejich pomoc, trpělivost i pochopení, kterého bylo v době rekonstrukce vnitřních prostor školy opravdu zapotřebí.

  • Folklorní festival

Počátkem léta se uskutečnil 1. Pojizerský folklorní festival, který byl prvním svého druhu nejenom v našem městě, ale v celém regionu. Také díky tomu se nám podařilo zajistit účast profesionálního souboru VUS Ondráš. Výborná atmosféra festivalu byla podtržena nádherným počasím a věřím, že kdo se přišel podívat, musel být spokojený. Také ohlasy na bakovský festival z řady míst byly velmi pozitivní a já jsem ráda, že se naše město mohlo pochlubit něčím novým, co přineslo radost nejen nám Bakovákům.

  • Socha anděla v parku u sv. Barbory

V době dvouletého výročí vichřice, která v našem městě významně poničila parky, byla v parku u kostela sv. Barbory instalována socha anděla. Tato socha byla vyrobena z dubu, který spadl při vichřici vedle budovy DPS. Při bakovském posvícení jsme si u výstavy fotografií připomněli vichřici a její následky, ale i to, jak vypadají parky po dvou letech. Poté jsme šli do parku u sv. Barbory a u sochy anděla vzpomenuli na to, jak došlo k tomu, že spadlý dub nebyl rozřezán, více jak rok ležel na bývalém sběrném středisku, jak se vyvíjela myšlenka budoucí podoby sochy a jak dostal anděl svou tvář díky umění paní Sadecké a její studentky a nakonec byl díky šikovnosti naší technické čety a pana Romana Šimona umístěn na své místo.

Mgr. Jana Štěpánová
starostka města

Slovo starostky - září 2011

Slovo starostky - září 2011

Slovo starostky - září 2011

 
Slovo starostky - září 2011

Slovo starostky - září 2011

 
Slovo starostky - září 2011

Slovo starostky - září 2011

 
 
6.9.2011 8:23:00 - aktualizováno 6.9.2011 8:23:49 | přečteno 873x | magdalena.bulirova
load