V soutěži Zelená informacím 2015 jsme obsadili 18. místo

zelena informacim

V inovačním centru spol. 3M Česko v Praze, proběhlo 14. ledna slavnostní vyhlášení výsledků pátého ročníku soutěže Zelená informacím - soutěže o nejzdařilejší prezentaci o životním prostředí na oficiálních internetových stránkách měst v České republice.  

Odborná porota vybírala mezi webovými stránkami 271 měst ty, které nejlépe splňovaly kritéria přehlednosti, úpravy přístupnosti aj. Prvenství, stejně jako v předchozích letech, zůstalo na Moravě – v Přerově, druhé místo obsadila Třebíč a třetí Praha. Město Bakov nad Jizerou, které se v soutěži umístilo mezi prvními třiceti městy již potřetí, kleslo z loňského umístění o tři příčky – umístilo se na 18. místě. I tak je to velký úspěch (mezi těmi velkými městy), ale určitě se budeme, s ohledem na možnosti a kapacitu, snažit o umístění v dalším ročníku mezi první patnáctkou.

Ještě o soutěži: Zelená informacím spojuje města, která si váží životního prostředí a chtějí se o to podělit se svými obyvateli. Stránky i samotná soutěž vznikají z vlastní iniciativy a nadšení lidí, kteří věří, že informační a komunikační technologie mohou životní prostředí měst zlepšit. Soutěž pořádaly organizace TIMUR, o. p. s, CI2, o. p. s. a Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy. Soutěž probíhala pod záštitou Ministerstva životního prostředí České republiky a Svazu měst a obcí ČR. Akt vyhlášení byl rovněž doplněn prezentacemi, které obsahově souvisely s tématem zveřejňování a poskytování informací o životním prostředí.

Hodnocení města Bakov n.  J.

Zbyněk Hýzler
referent OSŽP
11.2.2016 20:36:06 | přečteno 419x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load